Польську компанію оштрафували на понад 28 мільйонів злотих. Компанія планує оскаржувати штраф у суді.
Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) наклало на Decora штраф у розмірі понад 28 мільйонів злотих. За даними регулятора, компанія вчинила антиконкурентну поведінку. Компанія не погоджується з рішенням і планує подати апеляцію.
Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів вказує на порушення законодавства про конкуренцію
Рішення було видано Томашем Хростним, президентом Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK). За даними управління, дії Decora полягали у незаконному впливі на ціни на продукцію та розділі оптового ринку . Звинувачення включають, серед іншого, фіксацію цін на вінілові планки та аксесуари, такі як підкладки, плінтуси та профілі.
За словами регулятора, така практика є порушенням як національного законодавства про конкуренцію, так і правил ЄС. Розслідування було розпочато у травні 2025 року та також охоплювало Bel-Pol та двох менеджерів, причетних до діяльності, що є предметом розслідування.
Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів стягує штраф у розмірі мільйона доларів компанії Decora.
Компанію Decora оштрафували на 28,344 млн злотих . Раніше компанія створила резерв у розмірі 18 млн злотих, який тепер планує збільшити. В результаті рішення регулятора зменшить фінансовий результат компанії за 2026 рік приблизно на 10,3 млн злотих.
Компанія не погоджується з рішенням
У своїй опублікованій заяві керівництво Decora відхилило висновки відомства, посилаючись на те, що воно вважає помилковим тлумаченням як фактів, так і закону. Компанія оголосила, що подасть апеляцію до Суду з питань конкуренції та захисту прав споживачів. Доки суд не розгляне справу, рішення не є остаточним.
Як наголошує керівництво Decora, рішення UOKiK не впливає на поточну діяльність компанії чи виконання зобов'язань перед клієнтами та діловими партнерами.
Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів посилює тиск на ринок
Дії проти Decora є частиною ширшої стратегії Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів, яке нещодавно посилило перевірки в різних галузях промисловості. Як повідомлялося минулого тижня, провадження також було розпочато проти Black Red White, Żabka Nano та Peek & Cloppenburg. Ці справи зосереджувалися переважно на способі комунікації рекламних акцій та можливості введення споживачів в оману. Водночас управління також аналізує діяльність модних брендів на предмет «зеленого вошингу», демонструючи зростаючий акцент на прозорості та чесності ринку.
Дізнайтеся більше: Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) подає звинувачення проти трьох відомих мереж щодо способу позначення ними рекламних акцій.

Найчастіші запитання
Чим займається Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів?
Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) – це установа, відповідальна за захист конкуренції та прав споживачів у Польщі. Воно здійснює моніторинг ринку, протидіє фіксації цін та забезпечує дотримання компаніями правил діяльності.
За що може оштрафувати компанію Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів?
Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) може штрафувати компанії, серед іншого, за фіксацію цін, поділ ринку, зловживання домінуючим становищем, введення споживачів в оману або недобросовісну маркетингову практику.
Який розмір штрафів може накладати Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів?
Максимальний фінансовий штраф, який може накласти Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів, становить до 10% від річного обороту компанії, досягнутого за рік, що передує винесенню рішення.
Чи можна оскаржити рішення Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів?
Так, компанії мають право оскаржити рішення UOKiK до Суду з питань конкуренції та захисту прав споживачів. Рішення набуває чинності лише після завершення судового провадження.
Читайте також: Джо Мелоун порушує мовчання після позову проти Estée Lauder: «Я продала компанію, а не себе»
Головне фото: Форум