Тенденція 2026 року: Мода повертається до саду, несячи романтику після епохи мінімалізму

Серед провідних трендів сезону осінь-зима 2026/2027 спостерігається зростаюча захопленість садами, флористичними мотивами та ботанічною естетикою. Якщо раніше природні елементи з’являлися в колекціях лише епізодично, то нині вони стали основним джерелом натхнення для найвідоміших модних будинків. Chanel та Dior перетворили свої подіуми на справжні квітучі оранжереї, підкреслюючи, що романтика, спокій та прагнення до гармонії з природою перетворилися на нову мову актуальної моди.

Dior0Dior

Реклама.

Тенденція 2026 року: Мода повертається до саду, несячи романтику після епохи мінімалізму1

Прихильність до садівництва завжди була невід’ємною частиною бренду Dior. Сам Крістіан Діор черпав натхнення в оточенні свого маєтку в Нормандії, а форми його знаменитих суконь часто нагадували квітучі бутони. Сьогодні цю традицію успішно продовжує Джонатан Андерсон. Для своєї колекції осінь-зима 2026/2027 він використав паризький сад Тюїльрі як сцену для показу, а одним із ключових мотивів стали зображення водяних лілій, навіяні циклом картин Клода Моне. Флористичні елементи були представлені не лише на одязі, але й на аксесуарах, таких як сумки та взуття. Сам модний дім охарактеризував колекцію як “прогулянку садом”.

Chanel Haute Couture2Chanel Haute Couture

Erdem3Erdem

Неймовірно поетичне переосмислення теми природи представлено й у першій кутюрній колекції Матьє Блазі для Chanel. Grand Palais було трансформовано на казковий сад, прикрашений двома тисячами метрів ліан, величезними квітами та, звісно, культовою камелією – символом французького модного дому. Декорації черпали натхнення з казки “Джек і бобове дерево” та творів Коко Шанель. Сама ж колекція стала сучасною інтерпретацією ідеї природи як простору для мрій та особистісних змін.

Chloé4Chloé

Ботанічна тематика дедалі частіше знаходить своє відображення у колекціях інших брендів. Ще під час роботи в Loewe Джонатан Андерсон експериментував з мотивами рослинності та образами садівників. Erdem присвятили одну зі своїх колекцій англійським садам, а Chloé продовжують плекати романтичний природний настрій через богемні силуети та квіткові орнаменти. Усе це свідчить про те, що сад нині став не просто декоративним елементом, а однією з провідних естетик у сучасній моді.

За матеріалами vogue.fr.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *