У Китаї заборонили Свинку Пеппу — за «пропаганду бандитських відносин»!

Свинка Пеппа, популярний персонаж дитячих мультиків, була заблокована на китайському онлайновому відеоканалі через зв'язки з «кримінальною субкультурою», передає Ukr.Media.

За повідомленнями китайських ЗМІ, пошуковий запит #СвинкаПеппа був видалений з відео-додатка Douyin, перекривши доступ до 30 тисяч роликів про рожеву свинку.

Цей акт цензури був здійснений у відповідь на зростаючу популярність зображення Пеппи серед послідовників онлайн-субкультури «шехуейрень» (буквально — «громадські»), які звинувачуються в «антигромадських» поглядах і «захопленням криміналом». Нібито ці користувачі використовували Свинку в провокаційних мемах, пародійних відео та «непристойних» жартах.

The Global Times стверджує, що «громадські», несподівано обрали своїм символом Свинку Пеппу, — це люди, «які протистоять загальним цінностям, погано освічені і без постійної роботи».

«Вони неслухняні ледарі без цілей в житті, повна протилежність новому поколінню молоді, яке виховує Партія».

Свинка, яка в британських мультиках зазвичай грається в бруді і розважається з друзями на свіжому повітрі, грає зовсім іншу роль у китайських мемах.

Наприклад, в одному відео Пеппа каже: «Мені це подобається. Це дуже по-дорослому» на початку нецензурної реп-композиції. У інших роликах містяться натяки інтимного характеру.

Багато цих роликів стали вірусними, а пошукові запити «СвинкаСвинка» і «ПеппаПеппа» працюють до цих пір, незважаючи на заборону.

Також Пеппа стала популярним малюнком для татуювань, які сервіс Douyin нібито пропагує. Деякі користувачі дійсно набивають собі такі картинки, але більшість віддають перевагу тимчасовим татушкам: десятки тисяч перекладних картинок продаються онлайн.

На блогерській платформі Weibo також заборонили фразу "Зроби татушку зі Свинкою Пеппою і поаплодуй "гангстерам""; компанія заявила, що діє "згідно з вимогами чинного законодавства". Неясно, чи була заборона на Пеппу в Douyin спущена зверху.

Незважаючи на скандал, ще з 2015 року, коли цей мультик вперше стали показувати в КНР, Свинка Пеппа придбала величезну популярність як серед дітей, так і серед дорослих. В країні навіть планується відкрити два нових парки розваг, присвячених Пеппі.

Між іншим, у 2012 році гарвардські психологи провели дослідження, присвячене впливу Свинки Пеппи на дітей, і прийшли до невтішних висновків.

Як повідомляє Badabun Co, Свинка Пеппа має безліч негативних рис характеру, які діти переймають. Зокрема вона вкрай зарозуміла, нечемна, неслухняна, завжди робить, що хоче, незалежна від чужої думки, нетерпима, нахальна і егоцентрична.

Автори дослідження вважають, що перегляд мультиків про Пеппу протягом двох і більше годин щодня призведе до поведінкових порушень і проблем адаптації. Вони закликають батьків обмежувати перегляд телевізора у дітей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить