Велике прання: як швидко відмити помаду, тональний крем і вино з одягу

Що робити, якщо прямо зараз немає можливості віддати речі в хімчистку, а ходити в брудних речах не хочеться, ми дізналися у професіонала, інформує Ukr.Media.

"Якби всі проблеми з плямами вирішувалися содою, лимонною кислотою і легким замочуванням, то галузь хімчистки ганебно б здалася перед винахідливістю наших жінок. Безумовно, домогосподарка — гідний суперник технологічному процесу хімчистки, який включає в себе спеціальне обладнання, висококваліфікований штат і цілу науку з розробки хімічних препаратів. Зрозуміло, багато плям можна вивести самостійно, але я б рекомендувала все-таки довірити вирішення виниклої проблеми професіоналам".

Перш ніж братися за виведення плям в домашніх умовах, потрібно зрозуміти їх природу. Не вдаючись особливо в глибини хімії, ми все-таки постараємося зрозуміти, з чим ми маємо справу. Всі плями ми можемо розділити на водорозчинні і жиророзчинні. Якщо з водорозчинними все більш-менш ясно, то з жиророзчинними завжди є шанс зіграти в російську рулетку.

Трохи теорії:

 • Пофарбовані жировмісні плями — помада, тональний крем, крем для засмаги, крем для взуття.
 • Пофарбовані спиртові або водні розчини пігментів — туш для вій, аерозолі для тонування взуття, чорнило гелевих ручок.
 • Пофарбовані танінні плями — чай, кава, вино, соки (плями природного походження).
 • Складні багатокомпонентні харчові плями (можуть містити білкові, танінні, жирові складові).
 • Білкові плями — кров, молоко або яєчний білок.
 • Головне — пам'ятай, що у тебе є всього один шанс для того, щоб прийняти рішення, яким чином видаляти пляму. Якщо вона закріпиться, у тебе більше не залишається простору для експериментів.

  А ось тепер від теорії перейдемо до практики:

  Тональний крем, помада і блиск, жирні машинні і жирні харчові плями Враховуючи, що в їх основі лежить жирова складова, пляму необхідно знежирити. Це можна зробити за допомогою засобу для миття посуду або медичного спирту. Нанеси невелику кількість того чи іншого засобу на ватний диск і акуратними рухами видали пляму з тканини. Будь обережна з цієїю такою процедурою на натуральних тканинах: вони дуже легко віддають барвник і є ймовірність, що з'явиться біляста пляма.

  Тіні і рум'яна

  Розсипчасті косметичні засоби легко піддаються видаленню без попереднього плямовиведення. Просто попери їх в машинці, дотримуючись рекомендації для тканини (температура води, кількість обертів при сушці).

  Жовті плями від дезодоранту Візьми 4 столові ложки харчової соди і розчини в чверті склянки води. Змочи в розчині щітку і потри нею забруднення. Через півтори години попери в звичайному режимі і відправ річ сушитися.

  Клей Тут тобі знадобиться рідина для зняття лаку, якою необхідно змочити ватний диск. Потім протирай ним пляму акуратними рухами, намагаючись видалити забруднення. Не доклалай великих зусиль при терті, щоб не витравити колір.

  Фарба Навіть із застарілою плямою допоможе впоратися медичний спирт.

  Жуйка Тут спрацює принцип зміни температури: можна заморозити, або навпаки потримати під паром або праскою (зі зворотного боку). Річ можна повністю не заморожувати, досить прикласти кубик льоду на 20 хвилин.

  Кров Оброби пляму перекисом водню. Просочи нею ватний тампон і сильно притисни до місця забруднення. Справа в тому, що під впливом кисню перекис виділяє активні молекули кисню, які освітлюють пігмент крові.

  Зелені плями від трави, плями від вина (червоного, білого, рожевого), а також чаю і кави У складі трави, вина, кави та чаю містяться дубильні речовини, які допоможе вивести кашка з гліцерину і звичайної кухонної солі. Нанеси її на пляму і залиши на 15 хвилин максимум. Коли плями зникнуть, річ треба випрати як зазвичай, дотримуючись інструкції по догляду.

  Кілька загальних правил, які ти повинна запам'ятати:

 • Як тільки утворилася пляма, роби як можна швидше. Плями швидко старіють і закріплюються. У випадку із застарілими плямами навіть хімчистка не дає гарантії.
 • З натуральних тканин (льон, шовк і вовна) краще не експериментувати: неси їх відразу в хімчистку.
 • Що б хто не говорив, але багато народних рецептів дійсно допомагають при боротьбі з плямами:

  Плями від червоного вина + сіль — працює. Можна засипати пляму товстим шаром йодованої або звичайної кам'яної солі, вона прекрасно вбирає вологу і не дозволяє пігментам усмоктуватися в тканинні волокна. Після чого слід залити пляму окропом, витримати кілька годин і випрати миючим засобом.

  Пляма від червоного вина + біле вино — працює. Біле вино чи горілку потрібно підігріти до кімнатної температури. Етиловий спирт буде активно впливати на пігменти, усуваючи їх.

  Кров + холодна вода — працює. Холодна вода не дозволяє білку згорнутися і закріпитися на тканині.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить