Правила етикету, які ви порушуєте і навіть не здогадуєтесь про це

Ви цілком можете обійтися без поглиблених знань в області етикету, але ті правила, про які піде мова далі, потрібно виконувати неухильно. Це допоможе оточуючим вас людям зрозуміти, що перед ними освічена і інтелігентна людина, інформує Ukr.Media.

Пропускаєте жінку першою в ліфт, якщо ви чоловік

Це неправильно. Виявляється, за правилами етикету першим в ліфт повинен входити чоловік, оскільки ліфт може являти собою небезпечне місце. Що стосується виходу, то тут правило найближчої людини — виходить першим той, хто ближче знаходиться до виходу.

Говорите «будьте здорові»

Якщо чхає колега, клієнт по роботі або зовсім незнайома людина, їй не варто говорити «будьте здорові». У вищих колах суспільства це вважається не моветоном, а, скоріше, проявом фамільярності. Експерти в області етикету радять ігнорувати чхання колеги або малознайомої людини. В крайньому разі ви можете запропонувати носовичок або серветку. Це буде допустимим і доречним проявом поваги і уваги.

Звертаєтеся на "ти" до дітей і підлітків

Згідно з правилами, якщо людині виповнилося 12 років, до неї необхідно звертатися на «ви». Те, що ви старші когось, не означає, що людина не заслуговує поваги. Робіть так, щоб молоді люди поважали вас у відповідь.

Прикриваєте рот не тією рукою

Коли ви кашляєте або чхаєте, то прикривайте рот лівою рукою. Річ у тім, що правою рукою ми вітаємося з людьми. Поважайте чужий комфорт і здоров'я. Якщо забулися, помийте руки.

Розмішуєте цукор круговими рухами

Напевно вас хоча б раз в житті дратував стукіт ложки об чашку, коли хтось розмішував в чаї цукор. Щоб цього не сталося, потрібно розмішувати цукор зворотно-поступальними рухами, тобто вперед-назад, не по колу.

Вітаєте жінку з весіллям

Вітати, згідно з правилами, необхідно чоловіка. Справа тут зовсім не в тому, що чоловік головний. Все набагато приємніше. У переважній більшості випадків саме чоловік проявляє ініціативу і завойовує серце жінки, а не навпаки, тому з весіллям вітають чоловіка, а жінці бажають щастя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить