На що можна перетворити підвіконня у звичайній квартирі: архітектор влаштував таке у власному будинку

В невеликій квартирі досить складно організувати простір таким чином, щоб він був і затишним, і одночасно максимально функціональним. Вихід один — підходити розумно і з креативом до кожного корисного сантиметру!

Ми пропонує довідатися 10 суперідей функціонального облаштування підвіконня, інформує Ukr.Media.

Дизайн підвіконня

«Підвіконня — це аж ніяк не місце для зберігання тисячі дрібниць і самотньої засохлої квітки, а справжня знахідка для дому!» — каже знайомий архітектор з цього приводу.

Як використовувати підвіконня

Однак тут потрібно враховувати кілька важливих моментів. Пластикове підвіконня за барну стійку зійти не зможе ні за яких обставин, так як пластику шкодять різкі перепади температур. Крім того, на його поверхні легко можна залишити кілька помітних подряпин.

Краще всього замовити нешироку стільницю, яка підходить за кольором під твій кухонний гарнітур.

 • Якщо у вас невелика кухня, краще всього використовувати підвіконня і зону біля вікна в якості робочої поверхні. Адже в типових будинках підвіконня знаходиться на рівні кухонного гарнітура. Таким чином, підвіконня може стати його логічним продовженням, а разом вони можуть скласти єдине ціле.

 • Немає можливості встановити барну стійку, але дуже хочеться, щоб цей зручний елемент інтер'єру був у твоїй квартирі? Не варто зневірятися, адже роль барної стійки може сміливо зіграти підвіконня!

 • Потрібно додаткове місце для відпочинку? Зроби під вікном диванчик. Дизайн підвіконня може нагадувати вуличну лавку, на яку кладуть подушки для зручності сидіння.
 • Ідея оформлення підвіконня як обіднього столу стане в нагоді в зовсім маленькій кухні, де немає місця для звичайного столу.

 • На підвіконня можна вмонтувати раковину. Труби в такому випадку можна розташувати під самою мийкою або перемістити їх.

  Відмінний варіант для тих, хто любить готувати і багато часу проводить на кухні. Таким чином можна розташувати не тільки раковину, але і весь кухонний гарнітур.

 • Підвіконня — це ще й чудове місце для читання улюблених книг!

 • Якщо ширина стіни більше 50 сантиметрів, цікавою ідеєю оформлення підвіконня може стати переробка його в письмовий стіл. Простір під ним можна використовувати для пристрою тумб і ящиків, необхідних для комфортної роботи.

 • У спальні можна використовувати підвіконня не тільки в ролі стільниці, домашнього офісу або затишного куточка для читання, але і для організації туалетного столика. При природному денному освітленні наносити макіяж набагато простіше і зручніше.

 • Відмінне місце для відпочинку, особливо холодними зимовими днями!

 • Не завжди є можливість переробити підвіконня. Наприклад, в орендованій квартирі це буде зробити важко. Однак ти цілком можеш перетворити підвіконня в місце для зберігання аксесуарів і корисних дрібниць. А може, в зручну полицю для зберігання книг, які ти збираєшся прочитати в цьому році?

 • Або на ньому можна розташувати колекцію улюблених статуеток. Все залежить тільки від твоїх уподобань!

Підвіконня часто жовтіють, покриваються цвіллю, на них залишаються сліди від квіткових горщиків. Все тому, що за ними неправильно і недостатньо добре доглядають.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить