Міжнародний День культури: ознаки культурної людини

В цей день 15 квітня 1935 року голови 21 держави підписали міжнародний договір «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток», який відомий у міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха, інформує Ukr.Media.

Термін «культура» має декілька значень, і здавна вважався у різних народів по-різному, в санскриті це «шанування світла», в латинській мові це і обробіток ґрунту, і шанування, і виховання, і розвиток, і просвітництво. Сенс слова "культура" виражається в прагненні до пізнання прекрасного і самовдосконалення. Вивчати культурну спадщину і підтримувати її необхідно постійно, це не тимчасовий процес. Перші ознаки безкультур'я людини — це гонитва за матеріальними цінностями і споживацьке ставлення до всього що оточує: природи, пам'яток історії, традицій, віри, мови. І навпаки, за допомогою культури можна і потрібно виховувати і розвивати почуття співчуття, добра і милосердя.

Хто такі культурні люди? Дізнайтеся 10 ознак культурної людини.

Ставиться з повагою до людей

Культурна людина поважає свободу поглядів та вибору інших людей, не критикує, не засуджує і не виражає агресію стосовно інших людей, навіть якщо його погляди кардинально відрізняються.

Стежить за своїм зовнішнім виглядом

Ви ніколи не побачите її нестриженим, небритим, з засмальцьованою головою і в брудному одязі. Вона завжди одягнена акуратно і стежить за собою.

Вона не одягне під спортивний костюм туфлі, а в театр — джинси. Вона вміє підбирати одяг з нагоди.

Грамотно говорить

Культурну людину ви впізнаєте по мові. Вона не вживає нецензурні слова, її промовою хочеться насолоджуватися — настільки красиво, що вона говорить.

Знає правила етикету

Вона не буде кожні 5 хвилин перевіряти телефон під час вечері з друзями, не тягнеться за солонкою через весь стіл, а ввічливо просить сусіда її передати, вона не буде знімати їжу для Instagram, сидячи за столом в компанії. Вона знає правила етикету на кожен конкретний випадок життя.

Вона освічена і ерудована

Освіта культурної людини не закінчується в інституті. Вона живе за принципом: «Вік живи, вік учись». Вона багато читає, багато чим цікавиться, а тому з нею завжди цікаво.

Вона вміє підтримати розмову

Вона знайде тему для спілкування з будь-якою людиною. І це не будуть теми політики, релігії, грошей і здоров'я, які обговорювати некультурно. Їй однаково цікаво бути в компанії фінансистів і вільних художників.

Вміє впоратися зі своїми емоціями

Її важко вивести з себе. Вона до останнього буде «тримати обличчя». Ви не побачите її злою на людей, а також кричущою.

Вона цінує історію та культуру

Така людина шанує історію народу, національні традиції, цінує пам'ятники архітектури, живопис, театр і все, що приносить їй естетичну насолоду.

Вона любить природу

Культурна людина ніколи не викине папірець або недопалок на асфальт, не вирве квітку з клумби і ніколи не залишить сміття після пікніка в лісі.

Вона шанобливо ставиться до всіх

Культурна людина однаково добре ставиться до всіх етносів, до людей різного кольору шкіри, розрізу очей. Їй все одно, яку релігію сповідує її співрозмовник, адже в кожному вона бачить перш за все людину.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить