День Володимира: історія, прикмети і походження свята

В Україні День Володимира, на честь святого рівноапостольного, великого князя Володимира, відзначають 28 липня. Цей день пов'язували з князем Володимиром, якого називають не інакше, як Володимир Червоне Сонечко. День ангела Володимира ми відзначаємо у велике свято — День Хрещення Русі-України, інформує Ukr.Media.

Саме зі святим князем Володимиром Великим, який став покровителем для всіх чоловіків з цим ім'ям, пов'язане свято.

Постать князя Володимира в історії

Князь Київський Володимир Святославович, онук Ольги, народився близько 960 року. Він був князем у Новгороді, але, побоюючись підступних задумів старшого брата – захопити всі землі руські, втік до варягів. А через два роки повернувся з дружиною і пішов війною на Київ.

Володимир у 978 році став володарем Київської держави. Він вів успішні війни з сусідами, приєднуючи нові землі. У 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі, хрестився сам з дружиною. При хрещенні він отримав ім'я Василь.

А за діяння, яке відбулося у водах Дніпра, коли хрещення прийняли всі, князя люди стали називати «Великим».

Володимир і хрещення Київської Русі

Князь Володимир не тільки сам звернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися і поганських ідолів скинути у Дніпро.

Місце, де були хрещені діти Володимира Великого в Києві, досі називається Хрещатиком. Святе Хрещення прийняли після Києва жителі Новгорода і Смоленська, Полоцька і Турова, Пскова, Луцька, Володимира-Волинського, Чернігова, Курська, Ростова Великого та інших міст.

За наказом князя збудували чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві.

У храмах, богослужіння відбувалося за православним обрядом зрозумілою народу рідною слов'янською мовою, по тих книгах, які ще за століття до того були перекладені з грецької на слов'янську святими рівноапостольними братами Кирилом і Мефодієм. Саме християнство допомогло об'єднати розрізнені племена в один народ, зміцнити дух населення і захистити державу від набігів печенігів.

Саме в часи його правління Київська Русь досягла найвищого розквіту в становленні і розвитку держави, торгівлі, будівництва та освіти. Вже після хрещення на Русі стала поширюватися грамотність і писемність. Православні вшановують пам'ять великого князя Володимира.

Молитви на День Хрещення Русі

Зазвичай у цей День вітають всіх Володимирів з іменинами. Також прийнято молитися іконі святого Володимира, яку можна зустріти в будь-якому храмі. Таких ікон безліч, а якому з образів молитися, залежить від бажання віруючого.

Образ Володимира здавна поважають, шанують як правоохоронці, так і військові. Крім того, моляться перед іконою і люди зі слабким зором або тяжкохворі, оскільки є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю хворобу, тому це вселяє надію на зцілення.

Молитися йому можна тільки спеціальними молитвами з молитовника, як:

Моли Бога за мене, святий угодник Божий Володимир, яко аз старанно до тебе звертаюся, як нагальному помічникові і молитвиннеку за душу мою

… так і власними словами.

Зазвичай перед іконою святому рівноапостольному князю Володимиру моляться: для позбавлення від зовнішніх ворогів, для зміцнення віри, для припинення внутрішніх чвар.

Свято Володимира в церковному календарі

У перекладі зі слов'янської мови Ім'я Володимир означає "володіє світом". Є ще один варіант його імені Вальдемар – "славний володар".

Дати іменин або Дня Ангела Володимира (за новим і старим стилем)

1 лютого (25 січня) – священномученик Володимир, митрополит Київський і Галицький († 1918;)

4 червня (22 травня) – мученик Іоанн-Володимир, князь Сербський († 1015);

28 (15) липня – рівноапостольний великий князь Володимир (у святому хрещенні Василь) († 1015;)

29 (16) серпня – мученик ієрей Володимир і його брат Борис († 1931);

17 (4) жовтня – благовірний князь Новгородський Володимир Ярославич († 1052).

Народні прикмети

Якщо працювати 28 липня – то це до біди і кошмарів вночі.

У День Володимира Червоне Сонечко обов'язково буде дуже сонячно.

Липа пожовтіла – до пізньої осені. Якщо інші дерева стали жовтими раніше липи – осінь настане раніше звичайного.

Якщо з ранку пройшов дощ, значить далі буде сонце.

Вітер південний – погода сонячна.

Якщо грім гучний – буде дощ.

Вітер з півдня – буде дощ.

Якщо ж увечері буде туман, то завтра піде дощ.

Коники в полі голосно скрекочуть – до спеки.

Офіційним державним святом День Хрещення Київської Русі — 28 липня — став згідно з указом Президента України Віктора Ющенка у 2008 році.

Слід додати, що 28 липня вважається днем смерті Князя Володимира, а саме хрещення найбільш ймовірно відбулося 14 серпня (за новим стилем). В цей день віруючі проводять хресні ходи і ряд інших масових релігійних заходів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить