День Марії Магдалини 4 серпня: історія, традиції та прикмети свята

Спочатку це свято було язичницьким і присвячувалося Марії-заступниці, берегині жінок. Після приходу християнства на Русь церква в цей день почала шанувати пам'ять рівноапостольної Марії Магдалини, мироносиці (несучої миро — запашне масло). Спроба священиків розділити ці дві події не увінчалася успіхом, інформує Ukr.Media.

Народне свято Марії Магдалини відзначається 4 серпня 2019 року (за старим стилем — 22 липня) і є офіційною релігійною подією.

Марія Магдалина була однією з найбільш вірних і відданих учениць Христа. Вона походила родом із Магдали (галілейське місто), вела розпусне життя і була біснуватою. Після Божественного зцілення цілком довірила своє життя в руки Господа і безстрашно всюди слідувала за Його Сином. Її вважали заступницею від холери.

Традиції та обряди

Православні храми у цей день підносять молитви рівноапостольній Марії. Віруючі звертають свої молитви до святої про позбавлення від бісівської одержимості і блуду.

В полі не працюють, боячись гніву за неповагу у вигляді грози і граду. Збирають лісову ягоду (лохину, чорницю, брусницю) і смородину (білу, червону, чорну). Жінки присвячують весь день сім'ї та дому. Змітають павутину з віконних рам. Віник беруть або з Трійці, або приготований заздалегідь, переважно з берези. Викопують із землі квіткові цибулини до наступної весни.

У День Марії Магдалини не ходять босоніж по росі. Вважається, що роса 4 серпня належить Марії. У цей день можна тільки стелити льон по траві.

Прикмети

  • Якщо багато роси вранці — льон буде сірий. Роса вимиває білизну і скорочує ріст стебла.
  • Якщо в цей день гроза — буде вдосталь сіна.
  • Грім гримить, не перестаючи — до швидкого граду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить