Аромат сирості. Як швидко позбутися від неприємного запаху у підвалі

З проблемою неприємного затхлого запаху в підвальних приміщеннях стикаються переважно власники приватних будинків, хоча актуальна вона і в багатоповерхових домогосподарствах, а також будівлях комерційного та промислового значення. Основна причина його виникнення – підвищена вологість, також сприятливо впливає на поширення плісняви, що викликає ряд проблем зі здоров'ям. Разом з тим вигнати запах сирості з підвалу можна досить швидко, інформує Ukr.Media.

До основних причин появи затхлості в підвалах відносять:

 • конденсат;
 • витік і недостатня ізоляція труб систем опалення та водопостачання;
 • наявність тріщин в стінах;
 • підвищену вологопоглинальну здатність фундаменту і перекриттів;
 • зовнішнє затоплення.

Оскільки підвали знаходяться під землею, температура повітря в таких приміщеннях трохи нижче, ніж в самому будинку. В результаті природної циркуляції більш теплі повітряні маси змішуються з холодними – так на поверхні стін підвальних приміщень утворюється конденсат. Як правило, джерелом неприємного запаху є місце скупчення вологи, в якому поширюється цвіль. Воно може знаходитися у місці стику перегородок між собою або з інженерними комунікаціями, в тріщинах.

Деякі люди облаштовують у підвалах будинків, в тому числі і багатоквартирних, пральні та приміщення для сушіння білизни, що також сприяє підвищенню рівня вологості і виникненню стійкого запаху сирості.

Способи позбавлення від затхлості

Найчастіше джерелом неприємного аромату бувають:

 • засмічені стоки;
 • збирається в швах волога;
 • тканини (зберігання в підвалі меблів, одягу, килимів);
 • кути приміщення, в яких накопичується пил і інше сміття, здатні поглинати вологу;
 • місця витоку води в трубах;
 • книги та інші папери, що зберігаються не в герметично закритих контейнерах

Для початку постарайтеся максимально звільнити підвал від усього, що могло насититися вологою – після того, як ці предмети висохнуть, їх можна буде повернути на свої місця. Як тільки джерело неприємного аромату виявлене, необхідно видалити цвіль, після чого ретельно просушити приміщення. Для цього можна скористатися поглиначем вологи, щоб зробити повітря більш сухим, а також подбати про систему вентиляції. Проблемні, покриті цвілевим грибами поверхні можна періодично обробляти білим оцтом, дозволяючи йому висохнути самостійно, підвал при цьому повинен весь час провітрюватися.

Коли всі вогнища цвілі видалені, підлоги, стіни та шви оброблені і висушені, можна приступати до локального ремонту – усунути джерело витоку або попадання в підвал ззовні води, ретельно очистити і ізолювати місце з допомогою стійких до грибкових уражень розчинів.

Для видалення цвілі і грибка можна придбати спеціалізований засіб або приготувати його самостійно, змішавши доступні інгредієнти в певній пропорції:

 • 4 л води і 240 г бури;
 • 2 л води і 500 мл відбілювача (білизни);
 • 3 л води і 200 мл перекису водню.

Ці складники ефективні для знешкодження та видалення чорної цвілі. Пам'ятайте, що роботи необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні з використанням рукавичок, респіратора та інструменту, щіток, валиків або кистей.

Помірно пошкоджені ділянки можна ретельно мити сумішшю мильної води і оцту. Після повного висихання їх необхідно рясно посипати харчовою содою і дочекатися, поки вона поглине запах. Якщо бетонна або дерев'яна поверхня вимагає шліфування, в якості абразиву можна використати звичайний пісок, а інструменту – сталеву щітку або скребок.

Щоб зменшити вологість, рекомендується на постійній основі тримати у підвалі:

 • ємності з наповнювачем для котячого туалету;
 • брикети з активованим вугіллям.

Міняти їх слід раз в 2-4 тижні.

Нарешті, кращий спосіб впоратися з запахом затхлості – запобігти його появі. Для цього регулярно прибирайте і провітрюйте підвал, приберіть з приміщення живі рослини, поновіть ізоляції на трубах, своєчасно усувайте витоку і тріщини, а також подбайте про те, щоб мінімізувати ризик зовнішнього затоплення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить