7 серпня – Анна Літня: історія, традиції та прикмети свята

Анна Літня в народі має кілька значень, і зазвичай її називають Анна Холодна, так само відома, як Зимовказівниця. Тобто згідно з прикметами цього дня можна сказати, яка зима очікується, інформує Ukr.Media.

Анна Літня, святкується православними 7 серпня кожного року. Зі святого письма, достовірно відомо, що Анна була матір'ю Діви Марії (яка народила Ісуса Христа). Християни в цей день по всьому світу вшановують святу Анну, в іконопису її образ відтворюють, як Матері, яка на руках тримає дівчинку Марію (ікона Богопраматері).

Історія свята

Книга Книг описує події того часу. Анна з Віфлеєму, була молодшою дочкою священика Матвія. Коли прийшла її черга, батько видав її заміж за Іоакима з Галлії. Багато років пара не могла мати дітей, глузування і гоніння з боку населення міста, тільки зміцнювали віру. У придані говориться, що після чергової відмови священиком, принести в жертву Богу, ягняти, сім'я пішла з Назарету в пустелю. Бог зглянувся над Анною та Іоакимом, про благу вість прийшов сповістити їх Ангел. Він повідав про те, що скоро дружина понесе і народить дівчинку Марію. Все сталося, так як віщував Ангел, Анна народила дівчинку, назвали її Марією. Так було народження Богородиці.

Через кілька років Іоаким помирає в глибокій старості, Анна з дочкою повертається в Єрусалим, де проживши кілька років у віці 79 років, вмирає.

Православні в цей день вшановують Богопраматір в храмах і соборах.

Традиції та обряди

7 серпня, дозріває перша картопля, початок збору врожаю картоплі. У цей день на стіл ставилися страви приготовані із зібраної картоплі. Також починається збір черемхи, грибів.

Головним оздобленням вважалася картопля, всі можливі рецепти з картоплі готували господині, подавали до столу. Не тільки варену або смажену картоплю готували, пироги з картопляною начинкою, зрази, котлети, деруни, шаньки та інші смаколики можливо приготувати.

Збирався урожай черемхи, заготовляли гриби, в палісадниках обрізали засохлі квіти троянд. На полях жали пшеницю, в'язали в снопи, відвозили молотити, всім селом виходили на збір врожаю. Якщо хтось із жителів не встигав зняти урожай вчасно дружно приймалися за роботу.

Знаменитий цей день в народі ще тим що перехожі каліки розпалювали багаття на пагорбах, по берегах річок. Односельці приходили спробувати освіжаючого квасу, послухати пісні, байки під гуслі. Часто такі перехожі були відмінними гуслярами, заробляючи на шматок хліба співом і розповідями.

Прикмети

Основною прикметою цього дня, було прогнозування погоди на зиму. Помічали, якщо в день Зимовказниці холодний ранок, то зима буде холодною. Погода до обіду, означала яким буде період до Нового року, погода другої половини дня розповідала про погодні умови з січня.

Природні явища до дня літньої Анни означали різне, дощ розповідає про теплу і сніжну зиму, яскраве сонце про холодну і морозну.

Прикмети помічали по врожаю:

  • Хороший урожай дубових жолудів — в зимовий період буде стояти тепла погода.
  • Зазеленілий овес обіцяє дощову осінь.

З поведінки комах говорили. Якщо мурахи почали збільшувати свою будову, це означає, що майбутня зима буде холодною, і їм доведеться ховатися глибоко в землю.

Якщо журавлі збиралися в клин і готувалися до відльоту, говорили про ранню зиму, водночас весна буде рання.

Діти народжені в день Анни відрізнялися міцним, богатирським здоров'ям, життя було насиченим і плідним.

Серпень місяць, багатий на свята, в основному вони пов'язані з початком збору вирощеного врожаю. Також прикмети серпневого дня говорять про майбутню осінь і зиму. Багато поколінь примітили поведінку птахів, тварин в дні літа, що минає, поведінка барвисто говорить про майбутню зиму, зазвичай, вони заздалегідь готували запаси, йдучи на кілька місяців в сплячку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить