30 січня 2019 – день Антона: обряди, традиції та прикмети

30 січня у православному світі вшановують преподобного ранньохристиянського подвижника Антонія Великого. За народним календарем дата отримала назву день Антона, Антон Перезимник, Антоніни половини, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Антоній?

Антоній народився близько 251 року в Єгипті у багатій християнській родині. Батьки виховали його в благочесті. Йому було двадцять років, коли померли батько з матір'ю. Антоній залишився з маленькою сестрою.

Дотримуючись євангельських слів, які він почув якось у храмі, Антоній все одержане у спадщину роздав бідним, сестру залишив на виховання вірним дівам і усамітнився в пустелі. В самоті провів більше двадцяти років.

Усамітнення перервав в 305 році, біля нього стали оселятися інші пустельники. Антоній вважається засновником відлюдькуватого чернецтва.

Обряди й традиції цього дня

День Антона, також як і попередній день Петра, наші предки вважали серединою зими і продовжували 30 січня перевіряти свої запаси продуктів, з'ясовуючи, чи вистачить до майбутнього врожаю. Звідси і пішла народна назва дня — Антоніни половини.

Всі вже дуже чекали весну, щоб вона скоріше приходила, господині в цей день пекли толокняні колобки, якими годували дітей і пригощали всіх рідних, знайомих на здоров'я.

Святий Антоній вважається покровителем домашньої худоби, тому йому моляться про безпеку тварин і про вдалий отел. Сьогодні прийнято освятити сіно і нагодувати ним худобу.

Щоб уберегти дітей від віспи, кору, виразки і чуми, на Русі в день Антона заборонялося їсти сочевицю і бобові, а жінкам прясти і в'язати.

Також сьогодні проводять обряди і читають замовляння на захист житла від злодіїв, від нечистої сили і від псування.

Проведіть сьогодні обряди, щоб стати привабливішими і красивішими

За народними повір'ями 30 січня посилюється жіноча чарівність і краса.

З давніх віків представниці прекрасної половини людства прагнули будь-якими способами зберегти молодість, стати привабливішими, зачарувати чоловіків.

Існує безліч змов, обрядів і ритуалів, щоб зробити себе хоча б трохи красивішою, адже немає межі досконалості.

Обряд з чистою водою і сіллю

1. Для проведення ритуалу візьміть склянку чистої джерельної води і дрібку крупної солі. Штори в кімнаті розкрийте, щоб було видно через вікно місяць.

2. Рівно опівночі станьте посеред кімнати і поверніться обличчям до вікна, в праву руку візьміть сіль, в лівій тримайте воду. Як тільки годинник проб'є дванадцять, прочитайте замовні слова:

«Місячна прозора водиця, тебе ковтаю і благаю, зроби так, щоб я, раба Божа (ім'я), завжди була свіжа і гарна, люди на мене задивлялися, немов на Матінку-Місяць, і кожен раз добрим словом обдаровували. Щоб всі про мене казали: гарна, як Місяць, біла і круглолиця, весела й молода».

3. Після прочитання слів киньте в стакан сіль, поставте його на підвіконня і лягайте спати. Вранці, відразу після пробудження, відпийте ковток зі склянки води і скажіть при цьому:

«Як вода в мене, так краса і молодість на мене».

4. Повторюйте обряд протягом семи днів. Коли будете робити ковток води, розраховуйте так, щоб її вистачило рівно на тиждень.

Однак обряди обрядами, але не забувайте доглядати за собою і на фізичному рівні, починаючи від правильного харчування, нормального сну і фізичних занять, і закінчуючи декоративною косметикою, парфумами, засобами по догляду.

І пам'ятайте головне, найкрасивіша жінка та, у якої на обличчі завжди посмішка і очі світяться від щастя.

Народні прикмети 30 січня

Тепла погода в день Антона віщує швидкі тріскучі морози.

Якщо 30 січня до обіду вийшло яскраве сонечко, значить, весна очікується рання. А якщо з ранку до вечора сипле сніг, то прихід весни надовго затягнеться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить