23 грудня — день Міни Світлі Очі: історія, традиції та прикмети свята

У православних християн 23 грудня день пам'яті святого мученика Міні Красномовного. За народним календарем дата називається день Міни або Міна світлі очі, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Міна?

Проживав Міна в III-IV століттях і перебував на службі в імператора Максиміліана воєводою. Серед інших воїнів був найбільш освіченим і красномовним, сповідував християнство, але тримав це потай. Почувши про віру Міни, імператор наказав своїм слугам учинити суд над ним.

Але під час суду сталося непередбачене — слуги самі прозріли і звернулися в християнство, пройшовши обряд Хрещення. Тоді імператор власноручно піддав Міну з християнами тяжким катуванням, але віру їх зламати йому не вдалося. У гніві він віддав наказ відрубати Міні голову.

Які на цей день існують традиції і обряди?

У жінок на Русі було прийнято 23 грудня займатися рукоділлям.

А цілителі в день Міни читали замовляння від опівнічниці. Коли малюки ночами сплять неспокійно, постійно плачуть, смикають ніжками, знахарки вважають, що так «чудить полуношниця».

Для позбавлення від напасті над колискою дитини проводять ритуал, вичитуючи замовні слова: «Ти, полуношниця, дитині спати не заважай, а йди краще з помелом пограй. Нехай дитина спить і в сні підростає».

Як зрозуміти, що вам кажуть правду або щось приховують?

Слов'яни 23 грудня зверталися до святого Міни з проханнями про зцілення від захворювань очей. В народі вірять, що Міна може нагородити таким зором, який дозволить відрізнити зло від добра і обман від правди.

Ознаки того, що вас обманюють

Чи доводилося вам потрапляти в таку ситуацію, коли ви спілкуєтеся з людиною, але розмова здається дивною, ніби вона чогось не договорює або лукавить? У підсвідомості ми починаємо його жестам, словам і міміці не довіряти.

Як точно дізнатися, що в даний момент співрозмовник збрехав?

1. Його обман видають жести — тре постійно перенісся, зачіпає або чухає шию, прикриває рот долонею, смикає вуха.

2. Коли людина бреше, то робить безліч пауз у своєму оповіданні. Вона думає, що далі сказати, і дивиться при цьому на реакцію співрозмовника.

3. У брехуна темп мовлення зім'ятий, його розповідь то швидка, то дуже повільна. Часто коли оповідач обманює, то на початку говорить повільно, а потім темп прискорює, ніби побоюється, що його можуть звинуватити у брехні.

4. Брехуни постійно погляд відводять убік і намагаються не дивитися співрозмовнику в очі.

Забобони про обман

Якщо ви розмовляєте і відчуваєте, що опонент язик прикусив, це вірний знак того, що він бреше. Постарайтеся запам'ятати, про що саме ви казали в той момент, коли був прикушений язик, і перевірте потім його слова. Він почне викручуватися, згадувати розмову, і стає зрозуміло, що брехня мала місце.

Ще одна перевірена прикмета, коли ви самі прикушуєте язик. Це внутрішній голос підказує, що пора мовчати і не розповідати зайвого.

Якщо при розмові помітили, що співрозмовник губу прикусив, це погана прикмета. Він вас не просто обманює, але і зла бажає.

Буває, що язика прикусили не у розмові, а в повному мовчанні. Згідно з народними забобонами, у такому випадку вам необхідно уважніше придивитися до оточуючих людей. Швидше за все, у вашому житті з'явилися недоброзичливці, які розповідають гидоти і пліткують за спиною.

Прикмети погоди на 23 грудня

  • Очікується сильний снігопад, якщо в ніч на Міну навколо місяця кільця видніються, а вдень те ж саме спостерігається біля сонця.
  • Вночі 23 грудня спостерігають за небом. Якщо багато мерехтливих зірочок, то вдень буде холоднеча. А яскраве сяйво Великої Ведмедиці віщує заметіль.
  • Якщо сьогодні сипле сухий сніг, який несеться поривами вітру й на землі не затримується, значить, майбутнє літо очікується посушливе.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить