21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці (Осеніни): історія, традиції та прикмети свята

Різдво Пресвятої Богородиці (Осеніни) очолило список дванадесятих свят. Це одна з декількох нерухомих подій, що має відношення до річного кола богослужіння. Святкування Різдва Богородиці є початком нового року в церковному календарі. За переказами, з появою на світ дочки Іоакима і Анни, почався новий етап написання Нового Завіту. Православна церква щорічно відзначає це свято 21 вересня, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Історія появи свята під назвою Різдво Богородиці почалася ще на початку V століття. Проживаюче в Назареті подружжя Іоаким і Анна довгі роки не могли народити дитину, попри це, вони продовжували молитися Господу і почитати всі заповіді християнства. В одне з великих православних свят, Іоаким відправився в храм, щоб принести дари Богу, але первосвященик не дав йому цього зробити, посилаючись на бездітність чоловіка і відсутність Божого благословення. Іоаким зневірився і пішов в пустелю, провівши в молитвах 40 днів і дотримуючись при цьому строгого посту, йому з'явився ангел. Божий посланець прийшов в цей день і до Анни, він приніс їм благу звістку про швидке народження в їхній родині дівчинки. Дізнавшись про це, Іоаким повернувся додому, а вже через 9 місяців на світ з'явилася Марія. Ця подія стала для християн справжнім дивом, Іоаким і Анна удостоїлися благословення Божого і стали по праву називатися Богоотцями, тому що були прямими родичами Ісуса Христа, який народився в подальшому у Діви Марії.

Традиції та обряди

Святкування Різдва Богородиці починається з урочистого молебню і співу величання на ранковій службі.

Цей день став символом закінчення польових робіт і приходу осені. Християни шумно відзначали це свято, влаштовуючи танці, ігри, співали пісні. Також лунали слова подяки та вшанування Богородиці за зібраний урожай. Вважалося, що Богородиця дарувала благополуччя, протегуючи землеробству, сім'ям і матерям. Зі сходом сонця, всі жінки збиралися біля водойм, щоб зустріти осінь. Старша з них тримала коровай, а решта водили хоровод і співали пісні. Потім цей коровай ламали і роздавали всім присутнім, цим хлібом потрібно було нагодувати домашню худобу.

Ще одна традиція цього дня полягала у відвідуванні молодят. Молода господиня повинна була накрити багатий стіл, а після частування гостей показати їм свій новий будинок і господарство. Чоловік же в цей час водив чоловіків своїми володіннями і розповідав про плани на майбутній рік. Гості хвалили молодят і ділилися з ними корисними порадами.

Прикмети

  • Осеніни стали символом закінчення літа, в цей день заведено прибирати бджіл і готувати бджільники до зими, також потрібно збирати цибулю.
  • Якщо дружно відлітають птахи на південь, чекайте суворої зими.
  • Різка зміна забарвлення шерсті у зайця, з сірого на білий, свідчить про швидке настання зими.
  • Якщо знайдете глибоку нору зайця, значить готуватися потрібно до холодної зими.
  • Урожай на ялинові шишки, віщує про достаток огірків, а також ярих і бобових культур в майбутньому році.
  • Щільно стиснулися пелюстки польових нагідок, немов зів'ялі бутони, віщують дощ.
  • Яка погода в день святкування Осенін, така буде і до самої зими.
  • Забруднити руки в цей день, до отримання хорошої пропозиції на роботі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить