17 травня відзначаємо День української вишиванки

Українці і друзі України по всьому світу готуються відзначати День вишиванки, який цьогоріч припадає на 17 травня. Це свято, присвячене українській національній культурі і традиції, незважаючи на свій відносно молодий вік вже придбав широку популярність і став традиційним, передає Ukr.Media.

Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не тільки в Україні, але й далеко за її межами – в країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії.

В цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу або навчання.

День вишиванки був заснований студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли.

Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. У 2014 році свято відзначали, крім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у РФ, незважаючи на анексію Криму і розв'язану Кремлем агресію на Донбасі.

З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн. Однією з найяскравіших традицій свята стали паради вишиванок, які з 2008 року проводяться майже в усіх великих українських містах.

У минулому році з нагоди Дня вишиванки в Україні було проведено низку масштабних акцій: флешмобів, парадів, фотосесій і тому подібного.

Зокрема, у Львові з нагоди Дня вишиванки студенти та працівники університету. І. Франка утворили "живу вишиванку". У стінах українського парламенту пройшов показ колекції вишиванок дизайнера Олесі Теліженко. А в Житомирі з нагоди свята одягли у вишиванку пам'ятник основоположник практичної космонавтики Сергія Корольова.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить