Критерії вибору талі

0
110

Як відомо, талі бувають ручними й електричними (останні також часто називають тельферами, електричними тельферами або електротельферами). Ручні талі комплектуються механічними приводами і, як правило, використовуються для виконання різних вантажопідйомних робіт у легкому режимі, тобто не більше кількох разів на протязі робочої зміни.

А тельфери укомплектовані мотор-редукторами, що забезпечує їх високу продуктивність і ефективність. У більшості випадків електротельфери експлуатують на підприємствах у середньому та важкому режимах, тобто досить інтенсивно. Як показує практика, хоча електричні талі і набагато дорожче ручних аналогів, все одно вони є набагато більш затребуваними завдяки своєму більш високому потенціалу.

Усі талі можна використовувати як окремо, так і в якості основного компонента вантажопідіймальних кранів різних типів. При цьому управління ними здійснюється за допомогою дистанційного проводового пульта. Якщо ж електротельфер входить у комплектацію крана, то може бути ще додатковий альтернативний спосіб управління ним — система радіоуправління. Також можливо управляти з кабіни, яка встановлюється на деяких моделях великих мостових або козлових кранів.

При виборі талі, у першу чергу, слід звертати увагу на дві основні основні характеристики – її вантажопідйомність і граничну висоту підйому вантажу. Крім того, у деяких випадках важлива і будівельна висота. Це має значення, коли будівля низька — виходом із ситуації може бути покупка талі із зменшеною будівельною висотою.

Електроталь може бути одно- або двошвидкісний; якщо він буде використовуватися для відповідальних монтажних робіт, то варто вибирати модель, де є опція мікрошвидкості. Для роботи у небезпечному середовищі необхідно вибирати таль у вибухозахищеному або пожежобезпечному виконанні.

Ще одним критерієм є матеріал, з якого виготовлений трос, призначений для підйому вантажу. Це може бути потужний ланцюг або канат із сталевого сплаву. Для переміщення більш важких вантажів зазвичай використовується трос із сталевого канату, який вважається надійніше і міцніше, ніж ланцюг.

Критерії вибору талі, тельфер
Тельфер

Київський завод підйомно-транспортного устаткування є офіційним дилером декількох провідних європейських компаній-виробників такої спецтехніки. Тому тут можна купити електротельфер недорого. Сайт КЗПТО — https://kzpto.com.ua

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...