Зірки і продюсери: Винник нікому не віддасть свої пісні, а LAUD може піти до суду

Фото: з архіву Instagram.com/olegg.vynnyk/

«Війна» між Віталієм Козловським та його колишнім продюсером Ігорем Кондратюком, яка триває вже понад 10 років, нещодавно вибухнула з новою силою. 

Співак розповів, що після погашення виконавчих проваджень, в тому числі і на користь Кондратюка, він майже повністю лишається своєї військової зарплати. У відповідь Кондратюк назвав Козловського брехуном та заявив, що отримує лише 1/5 частину зарплати співака. На ці слова Козловський опублікував новий допис, де вибачився перед підписниками за публічні сварки у такий час, та додав, що «буде захищати себе від перекручень та поливань брудом».

Болючим процесом стало розставання і Джамали з її продюсером Ігорем Тарнопольським. 

«Це дуже важка тема для мене. Я не говорила про це і не хочу говорити. Так, як ми розійшлися з Ігорем, це не входить в жодні етичні чи професійні рамки. На жаль», — зізналася співачка в інтерв’ю Go West. 

Джамала та Тарнопольський припинили співпрацю ще 2021 року, проте крапка в цій історії не поставлена досі.

Не вдається розійтися полюбовно з продюсерами й іншим нашим артистам.

Олег Винник та Олександр Горбенко

У квітні цього року продюсер Олега Винника Олександр Горбенко повідомив, що вони зі співаком призупинили співпрацю, а права на музичний матеріал артиста належать йому.

— Останнім часом із Олегом не маємо тісних робочих відносин, думаю, це і так всі бачать. Щодо прав на проєкт та музичний матеріал – вони фактично належать моїй компанії. Звернень на переспіви та використання образу артиста було декілька. Але на сьогодні я не коментую ситуацію з цього питання. На все свій час, — сказав тоді продюсер Telegram-каналу «Музвар». 

У червні в інтерв’ю YouTube-проєкту «КРП» Олег Винник розповів свою версію взаємовідносин з Горбенком.

— Він ніколи не був моїм продюсером, він був моїм партнером. Коли людина говорить, що пісні належать йому і його фірмі, по-перше, я маю знати, як називається його фірма. Всі пісні належать мені. Господь Бог їх мені дав, це мої пісні. Вони абсолютно всі застраховані. Раніше ми були партнерами, зараз ми не партнери. Ми розійшлися буквально декілька місяців тому. Ми юридично підписали контракт, де написано про те, що після підписання жодна зі сторін не має намірів повертатися до цієї теми. Головне, щоб ми розуміли, що ми підписали. Ніхто не має права так поводитися з людиною. Слава Богу, що я такий терплячий. Але коли чую про якісь маніпуляції — хтось буде роздарювати пісні, хтось буде їх переспівувати… За це варто боротися. Я ніколи в житті не поступлюся, нікому не віддам те, що належить мені, що моє, — говорить Винник.

На запитання ведучої, чи є їм що ділити, співак відповів:

— Юридично – нічого. По-людськи – мабуть, так. Але я не бажав би цього нікому. Що зроблено, те зроблено. Бо вчора вже немає, а завтра ще не настало. Тому живемо сьогодні, а завтра все покаже. Нащо мені засуджувати когось, якщо я в цьому не впевнений? Я можу щось розповідати емоційно, але ніколи в житті не юридично щось доводити.

Винник говорить, що вважав Олександра своїм братом і не чекав від нього такої образи. Адже співпрацювати Олександр та Олег почали ще з 2006 року.

— І це вже навіть не співпраця, це вже перейшло в такі, як то кажуть, братерські речі, — продовжує артист. — Я його батько хрещений. Сані було вже, мабуть, років 40, ми його хрестили. Але так сталося, що я в ньому помилився. Я вірив, я полюбив людину, прийняв, він був для мене реально брат. І буквально ще до недавнього моменту я не вірив в те, що я від нього чую, бачу, відчуваю, отримую. Я казав собі: нехай це буде брехня, можливо, це не він. Дай Боже, щоб людина була адекватна і відповідала за свої вчинки. Він каже, що поставив мене на паузу і що нові пісні я не пишу. Я йому ніколи не зможу це простити. Я запитав його при зустрічі, останній раз це було в листопаді минулого року, в місті, де він проживає, в Любеку (Німеччина, – Авт.). Він дивився мені в очі, і я йому кажу: «Рано чи пізно ти маєш вийти до людей і відповісти за свої слова. Я пісні як писав, так і пишу. І не тобі ставити мене на паузу». Не буде в мене пісні – не буде мене.

У липні на офіційних сторінках Олега Винника в соцмережах з’явився відеокліп виконавця DISCOMAN «Гендер» з підписом Show must go on. Образ артиста дуже нагадує стиль самого Олега Винника. Як пояснював співак, Горбенко змінив паролі та позакривав йому усі доступи до соцмереж. Не лишилося там і дописів Винника.

Олег Винник каже, що не зможе простити Олександра Горбенка, якого вважав своїм братом. Фото: з архіву Instagram.com/olegg.vynnyk/

LAUD та Ігор Тарнопольський

Більше року тому LAUD зізнався, що не співпрацює зі своїм продюсером Ігорем Тарнопольським. У програмі ЖВЛ Влад Каращук (справжнє ім’я артиста) розповів, що стосунки між ними почали погіршуватися ще 2017 року, коли його вирізали з першого сольного кліпу «У цю ніч».

— Я відчував, що мною насправді дуже погано займалися як артистом. І я подумав, що, напевно, на мені дійсно більше заробляють гроші, ніж займаються розвитком моєї кар’єри, — говорить співак. — Мене насторожило в цілому, що є договір. Я радився з батьками, просив, щоб мені допомогли юристи, ми корегували цей договір декілька разів, я тоді дуже сильно нервував. Тоді я був недосвідченим і хотів, щоб мене вели. Ігор завжди намагався вибудовувати дружні стосунки, і перший час вони були дійсно дуже дружніми. Але з кліпу «У цю ніч» мене просто вирізали. Я запитав, що сталося, і вони сказали: ти погано вийшов в цьому кліпі, нам не подобається, як ти там виглядаєш, і нам здається, що ти в цьому кліпі нам не потрібен.

За словами LAUD, з початку повномасштабного вторгнення він не отримав від продюсера жодної підтримки.

— Він, звісно, писав мені час від часу, але це були просто загальні фрази – «тримайся» і так далі. Я нарешті зрозумів, що до мене було не дуже класне ставлення в команді, — продовжує Влад. — Тобто мене не сприймали як дорослу людину, як артиста. Я не знав, скільки витрачається грошей на зйомки кліпів, на релізи, скільки грошей приходить в проєкт. Плюс я не отримував роялті всі ці п’ять років. Це найскладніший та найболючіший момент для мене.

Тож артист вирішив піти від продюсера, але розійтися полюбовно не вдалося:

— Продюсер запропонував закінчити співпрацю з відшкодуванням, запропонував відступні гроші. Це було в розмірі однокімнатної квартири в центрі Києва. Я розумів, що це неправильно. І треба якось домовлятися з людиною. Але, на жаль, будь-які спроби прийти до якогось консенсусу ні до чого не призвели. Він почав давати умовну заборону на виступи, взагалі на мою діяльність як артиста. Також в мене заблокований YouTube-канал. Після подій 14 січня, коли вдарило по Дніпру, в мене був дуже складний емоційний стан, і я зрозумів, що мені потрібно випустити пісню Stop the war, яку я ще рік тому написав, коли тільки все почалося. Але, на жаль, через умовну заборону на реліз нових пісень я не зміг її випустити. Зараз конфлікт перебуває в такій вже крайній точці, і якщо не вдасться вирішити його мирним шляхом, то, звісно, вже треба буде йти до суду і вирішити це все в судовому порядку.

У свою чергу Ігор Тарнопольский каже, що рішення LAUD розійтися стало для нього сюрпризом.

— Я пропонував йому продовжувати писати музику, взяти участь у серії благодійних концертів в Україні та Європі. Абсолютно несподівано для мене десь у травні 2022 року Влад в односторонньому порядку вирішив розірвати стосунки, — пояснює Тарнопольський у коментарі ЖВЛ. — Наші стосунки з Владом завжди були побудовані на відкритості та довірі, принаймні з мого боку. Пісня «Пробач» вийшла в альбомі без змін, як він хотів, а в його дебютному кліпі «У цю ніч» на етапі монтажу ми зрозуміли, що його образ, акторські дані зовсім не відповідають привабливості його голосу та пісні.

Продюсер додає, що бізнес-проєкт LAUD не окупився, тому й омріяних коштів на своєму рахунку співак не бачив.

— Влад є повноцінним партнером проєкту на 30%. Витрати перевищували доходи. Але Влад отримував фіксований дохід від концертної діяльності. Ми певний час винаймали йому житло, він мав завжди студію у своєму розпорядженні, музикантів для репетицій і створення музики. Він брав участь у телепроєктах, фестивалях як молодий артист, що розвивається. Мені складно уявити кращі умови, які музикант отримує на старті проєкту. Наразі немає жодної заборони. Зараз для кожного українця важлива перемога, і кожен має зробити максимум на своєму місці для її прискорення, а решту обговоримо вже після війни, — сказав Тарнопольський.

LAUD вважає, що до нього було не дуже класне ставлення в команді. Фото: Instagram.com/laud_vk/

Wellboy та Papa Music

У квітні цього року Wellboy зі скандалом розірвав співпрацю з лейблом та продюсерським центром Papa Music. Про своє рішення працювати як незалежний артист Антон Вельбой повідомив в Instagram:

— Я особисто заморивсь, хачю любві, тупію і хочу вам повідомити, що я перестаю співпрацювати з Papa Music. Я буду працювати сам. Важко сказати, чи будуть хіти, чи не будуть, чи будуть гарні кліпи, чи ні, але будь-які зміни — це на краще. 

За словами одного із засновників лейблу Євгена Тріплова, про рішення свого підопічного він дізнався, як і всі, з Instagram. Тоді він заявив, що Антона «переманила» колишня директорка артиста Марта Останкова, і Papa Music має намір подавати до суду.

— Марта — людина мстива. Накрутила Антона і його маму. Люди вклали в Антона більше 200 тисяч доларів, працювали з ним два роки, зробили всі його хіти, його зробили як артиста. І тепер, коли можна повертати інвестиції, Марта сказала Антону: «Давай ми не будемо ні з ким ділитися». Але ми будемо все це вирішувати у юридичній площині, і подивимося, хто правий, — розповів продюсер.

В інтерв’ю Аліні Доротюк Тріплов нагадав, що всі права на музичні твори та ім’я виконавця за контрактом належать лейблу:

— Усі права належать лейблу. Тому що компанія інвестувала гроші в нього, я інвестував у нього свої творчі здібності, час. Я два роки витратив на це. Відповідно, матеріал, створений у процесі роботи, належить лейблу. Антону не належить нічого.

Юрист Papa Music Олександр Селіванов пояснив, що після втечі Юрія Бардаша з України було створено нову компанію, яка належить експартнеру продюсера Олексію Голубєву. Wellboy перепідписав з нею контракт на тих самих умовах. Згідно з договором, артист може достроково вийти з проєкту, виплативши компенсацію, яка сьогодні становить 2 мільйони доларів.

Згодом Вельбой повідомив, що колишня команда забрала у нього доступ до акаунтів Instagram та YouTube, а його нова партнерка Марта Останкова звинуватила продюсера Papa Music Олексія Голубєва у «проросійській позиції».

Тим часом лейбл продовжує випускати раніше неопубліковані пісні артиста. 

Нещодавно на YouTube-каналі виконавця, права на який належить продюсерському центру, вийшов новий кліп «Вовча ягода». Відео зняли у стилі фільму «Барбі» з діпфейком Вельбоя в образі Кена (діпфейк — це відеопідробка, де одну людину замінюють іншою). 

Сам співак у вересні випустив перший кліп на пісню «Люди на землі» під новим сценічним ім’ям ANTON VELBOI. Однак після прем’єри трек заблокували на музичних стрімінгових платформах.

— На сьогодні ми перебуваємо в перемовинах, але ніхто не робить таких кроків, перебуваючи на стадії перемовин, не завершивши ці питання. Мабуть, Papa Music все ж таки вийде з цього діалогу. Щодо законності назви лейблу Wellboy Family: лейбл Papa Music є власником знаку для товарів і послуг Wellboy. Використання Wellboy Family є порушенням прав власника свідоцтва на знак для товарів і послуг Wellboy. Тож, використання назви є незаконним, як і незаконна співпраця зі сторони Orchard. Вони уклали договір напряму з артистом, хоча в Антона Вельбоя не закрито контракт з лейблом. Що порушує наші права, — заявили «Музвару» представники Papa Music.

Всі права на музичні твори та ім’я виконавця Wellboy за контрактом належать лейблу Papa Music. Фото: Wellboy Family

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить