Замість «3 сентября»: перегортаємо календар разом із Бобулом, Могилевською та DZIDZIO

Українські пісні замість «3 сентября»: перегортаємо календар разом із Бобулом, Могилевською та DZIDZIO

Фото: колаж kp.ua

Українські знаменитості написали чимало пісень про осінь, але лише одиниці з них запам’яталися та стали хітами. На наших радіостанціях колись прижився російський шансон, а трек Михайла Шуфутинського «Третье сентября» став народним мемом. Забуваємо про російських музикантів, адже ми маємо свої легенди, які дуже влучно передають осінній настрій.

Іво Бобул — «Осінній сад» («А вже осінь прийшла у мій сад»), 1996

Цю пісню написав поет Вадим Крищенко для легендарного естрадного виконавця Іво Бобула. Вона не про календарну осінь, а про роки, які не повернути. Якщо вам подобалося «3 сентября» Шуфутинського, то ця пісня схожа на звучання, але у сто разів краще.

Іво Бобул — «Листопад», 2002

У Іво Васильовича є ще одна пісня про осінню пору, випущена у 2002 році в альбомі «Небеса очей твоїх». Автором музики виступив сам музикант, а слова написала Людмила Вишинська. 

Володимир Івасюк — «Залишені квіти» («Жовтий лист»), 1967

Одну з найжурливіших пісень про осінь та кохання написав у 1967 році легендарний (вибачте, це слово у тексті зустрічається багато разів, бо мова йде про українських музикантів) Володимир Івасюк. Це перша з двох пісень у доробку Івасюка, до яких він написав лише слова. Автором музики виступив Валерій Громцев. Вперше пісню виконав один солістів ансамблю «Карпати» Леонід Пащенко, але стала вона популярною завдяки Софії Ротару. Виконував її і сам Івасюк. На початку 2000-х кавер на «Жовтий лист» записав Віталій Козловський.

Наталія Могилевська — «У Києві осінь», 2003/2019

2003 року співачка Наталія Могилевська випустила одну з головних пісень у своїй кар’єрі «В Киеве осень», яку для неї написав екссоліст гурту “Чотири королі” Борис Таршис. Через 16 років напередодні Дня Незалежності у 2019-му артистка презентувала україномовну версію хіта, слова до якого написала сама.

Назарій Яремчук — «Осінь багряна», 1980

В 1980 році співак Назарій Яремчук представив диск-гігант «Незрівнянний світ краси» у супроводі ВІА «Музики», до якого увійшла пісня «Осінь багряна». Ця композиція – один із символів української естради того часу. 

«Плач Єремії» — «Вона», 1995

У одній із найпопулярніших українських пісень теж співається про осінь та русифіковані міста (можна вже заміняти на деокуповані). Пісню «Вона» написав легендарний (в Україні інших немає) поет Кость Москалець. Композиція увійшла до другого альбому гурту «Плач Єремії» «Най буде все як є…».

Оксана Білозір/DZIDZIO — «Листопад», 2001

Ще одна легендарня естрадна пісня, написана поетом Вадимом Крищенком для Оксани Білозір. Вона увійшла до альбому «Горобина ніч» 2001 року. Але в ютубі пісня більш популярна у виконанні Михайла Хоми. До того як стати DZIDZIO і співати про «малу без ліфчика» Михайло виконував естрадні та класичні пісні. 

Володимир Івасюк/Софія Ротару — «Два перстені», 1973

Як і більшість пісень Івасюка, «Два перстені» стали популярними саме у виконанні Софії Ротару. Пісня увійшла до альбому «Пісні Володимира Івасюка. Співає Софія Ротару» 1977 року — це одна з найголовніших українських платівок 70-х. У ній немає прохідних пісень, усі 12 композицій стали хітами.

«Воплі Відоплясова» — «Зоряна осінь», 2002

Пісня «Зоряна осінь» вийшла у альбомі «ВВ» «Файно», але залишилася малопоміченою. Якщо ви послухаєте слова і подивитеся кліп, то здивуєтесь, наскільки прогресивним був український рок 20 років тому.

«Горгішелі» — «Вересень», 2006

Львівський гурт «Горгішелі», заснований двома сестрами-грузинками Тамарою та Етері, у 2006 випустив трек «Вересень», який тоді активно крутили на радіо. Пісня увійшла до дебютного альбому колективу «Аморе».

«Океан Ельзи» — «Осінь», 2016

Ще одна рок-композиція про осінь від гурту «Океан Ельзи» (легендарного!). Ця пісня за звучанням схожа на треки, випущені до 2005 року. Вона увійшла до альбому «Без меж». Лідер гурту Святослав Вакарчук називає «Осінь» «піснею для критиків, які кажуть, що він зациклений на весні».

Христина Соловій — «Осінь», 2019

Хочете сучасну пісню про осінь? Така теж є! Співачка Христина Соловій у 2021-му заспівала про стосунки з екскоханим. На створення авторського треку «Осінь» артистку надихнув вірш Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі…». 

 

 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить