Український фільм Степне отримав нагороду на міжнародному кінофестивалі в Локарно

Український фільм отримав нагороду за найкращу режисуру на кінофестивалі у Швейцарії

Фото: usfa.gov.ua

Українська стрічка вперше отримала нагороду за найкращу режисуру на міжнародному кінофестивалі в Локарно. Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно.

— Українська стрічка «Степне» отримала нагороду за найкращу режисуру на Міжнародному конкурсі 76-го кінофестивалю Locarno Film Festival. Режисерка Марина Врода отримала нагороду «Пардо» — відзнаку за найкращу режисерську роботу за стрічку «Степне», — повідомило Держкіно.

У своїй промові Марина Врода подякувала Європі за допомогу Україні та згадала членів команди фільму, які загинули після повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема, загинув водій режисерки з Сумської області разом з дружиною та дитиною. Марина Врода не змогла стримати сліз.

Стрічку «Степне» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. В основі фільму історія Анатолія, який повертається додому у село Степне з великого міста, щоб піклуватися про свою хвору матір. Перед смертю мати розповідає Анатолію про скарб, який поховала у сараї. Смерть матері, зустріч з братом та жінкою, яку він любить, змушують його замислитися над життям, яке він прожив. 

Марина Врода народилася в 1982 році в Києві. Закінчила Київський національний університет театру, кінематографії і телебачення імені Карпенка-Карого за спеціальністю «Режисура ігрового кіно». Відвідувала майстер-класи Михайла Іллєнка та Валерія Сівака. Після закінчення навчання працювала з Сергієм Лозницею. У 2011 році Марина Врода отримала “Золоту пальмову гілку” за найкращий короткометражний фільм на Каннському кінофестивалі за фільм «Крос».

На міжнародному кінофестивалі в Локарно також відбулася світова премʼєра фільму «Степне». Міжнародний кінофестиваль у Локарно започаткований у 1946 році та вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції й Берліна європейським кінофестивалем. Фестиваль відкрив Віллема Дефо, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших зірок. Цьогоріч фестиваль у Швейцарії проходив з 2 по 12 серпня 2023 року.