У Франції помер автор роману Нестерпна легкість буття Мілан Кундера

У Франції помер автор роману «Нестерпна легкість буття» Мілан Кундера

Фото: Getty Images

Чесько-французький письменник Мілан Кундера помер у віці 94 років. Як повідомила чеська газета Novinky.cz, він помер у Франції.

Кундера – романіст, драматург, поет та есеїст. Найбільший чеський письменник другої половини XX століття. Найбільш відомою його роботою є роман «Нестерпна легкість буття», написаний 1982-го і опублікований 1984-го у Франції.

Мілан Кундера народився у чеському місті Брно у 1929 році. Разом із дружиною Вірою з 1975 року жив у французькій еміграції. 1979 року позбавлений чехословацького громадянства, а через два роки президент Франсуа Міттеран надав йому французьке громадянство.

У 2008 році співробітник чеського Інституту вивчення тоталітарних режимів Адам Граділек заявив, що Кундера писав доноси до поліції. У листопаді того ж року відомі літератори написали відкритий лист на підтримку Кундери: вони засудили ЗМІ, які тиражували інформацію, яка, на їхню думку, була сумнівною і при уважному читанні виявлялася позбавленою доказів.

У 2009 році Кундері було надано звання почесного громадянина його рідного міста Брно. 2019 року письменнику повернули громадянство Чехії. До останнього проживав у Парижі. Зрідка приїжджав до Чехії зустрітися зі старими друзями, але завжди робив це інкогніто. Не спілкувався зі ЗМІ з 1980-х років та вів закритий спосіб життя.

У 2022 році «Видавництво Старого Лева» видало серію романів Кундери в українському перекладі. Автором обкладинок стала художниця Анастасія Стефурак.

Книги Кундери в українському перекладі у «Видавництві Старого Лева». Фото: facebook.com

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить