Фото: прес-служба Нового каналу
Український блогер і шоумен Богдан «Буше» Шелудяк, якому діагностували рідкісний синдром Гієна-Барре, розповів про те, як дізнався про свою хворобу. У сторіс Instagram ведучий шоу «Хто зверху» на Новому каналі зазначив, що гострі симптоми хвороби проявилися за три доби: оніміння рук та ніг, порушення координації, парез м’яких тканин піднебіння, слабкість, головний біль, запаморочення.
— Все це розвилось за неповних три дні. Я думав, що двоїться в очах просто через те, що весь день лежав дивився фільми. На ранок мені погіршало, в очах ще більше двоїлося. Мені підказали, що це може бути тиск (хоча я ніколи в житті не скаржився на такі проблеми). В аптеці я випив пігулку, мене не попустило, я пішов додому, почуваючи себе гірше з кожним кроком. Вдома ліг на диван і відчув полегшення, бо просто не треба було стояти. Так я пролежав до вечора, а вже потім пішов поміряти тиск. Він став тільки вищим, і я подумав, що справа точно в ньому, і тепер я метеозалежний, — уточнив він.
Наступного ранку блогер відчув оніміння кінцівок, а до кінця дня в розмові з друзями вже не міг складно говорити.
— Чесно кажучи, навіть тоді, лягаючи спати, я сподівався, що на ранок саме все пройде. Але вранці я їжі підвівся (фізично не міг цього зробити) і попросив сестру довезти мене здати аналізи, бо до таксі сам би не дійшов. Після того, як у мене взяли кров у лабораторії, ми поїхали у бік дому, але я вже ледве не помирав. Без жартів я реально думав, що це моя «кінцева зупинка», тому що мені ніколи не було настільки погано. Сестра запитала, що я збираюся робити? — поділився Богдан. — Вона запропонувала їхати у швидку, я дві секунди сумнівався, але потім погодився. Далі вона практично мене дотягла на собі до приймальні швидкої.
За словами Шелудяка, після встановлення діагнозу лікарям вдалося зупинити розвиток хвороби. Наразі телеведучий проходить лікування за допомогою крапельниць. У соцмережах 31-річний шоумен також закликав підписників уважніше ставитись до свого здоров’я.
Синдром Гійєна-Барре – хвороба, при якій імунна система атакує окремі ділянки периферичної нервової системи. У більшості випадків цей патологічний стан виліковний, але у 30% дорослих резидуальна слабкість зберігається приблизно трьох років.
Фото: instagram.com/bushe8
Фото: instagram.com/bushe8
Фото: instagram.com/bushe8
Источник: kp.ua