Телеканал ТЕТ не згоден із критикою образу «Люби із Коломиї» у серіалі «Встигнути до 30»

Телеканал ТЕТ відреагував на скандал довкола героїні Люби у серіалі «Встигнути до 30». У пресслужбі пояснили, що Люба не є збірним образом жителів Коломиї, а про побут і умови життя у місті у серіалі взагалі не йшлося.

— В соцмережах розпочалася гіперболізація контексту, начебто Коломию назвали «глухим селом», а головну героїню Любу — зробили «рагулинею» та «неймовірно дурненькою». Це абсолютно не відповідає дійсності, адже, по-перше, про Коломию, умови життя в місті, традиції чи щось інше — в серіалі не йдеться, а персонаж Люби, який є вигаданим, — це жодним чином не збірний образ коломиян. По-друге, якщо переглянути серіал повністю, стає очевидним, що героїня проходить шлях трансформації та завдяки друзям та оточенню стає кращою версією себе. Ні автори серіалу, ні телеканал чи творча команда не мали на меті образити будь-кого, використовуючи звичайні та зрозумілі для всього світу сценарні прийоми, — сказано у заяві.

Канал привів у приклад Пенні із американського ситкому «Теорія великого вибуху». За сюжетом, вона родом зі штату Небраска, проте її образ не є збірною характеристикою регіону.

Також канал зазначив, що виконавиця ролі Люби акторка Анастасія Остреїнова почала отримувати образи через «емоційний огляд серіалу в одному з медіа». Очевидно, йдеться про колонку оглядачки видання «Детектор медіа» Лєни Чиченіної, яка назвала зовнішність Остреїнової «типово російською», як на картинах з «русскімі красавіцамі».

— Ми вважаємо, що такі вислови щодо українських акторів, які також роблять усе можливе, аби розвивати українську кіно та серіальну індустрію, суперечать цінностям демократичного суспільства та є неприйнятними. Це має вигляд класичної дискримінації в публічному просторі. Тому ми розраховуємо на вибачення перед Анастасією, яка несправедливо опинилася в епіцентрі дискусії, — заявив телеканал.

10 листопада мер міста Коломия Івано-Франківської області Богдан Станіславський зажадав вибачень від телеканалу ТЕТ за карикатурне зображення жительки міста у серіалі «Встигнути до 30». На його думку, Любу показали у «найгірших традиціях зображення російською пропагандою українців».

Про що серіал

Серіал розповідає про трьох дівчат —  сексуальну і сміливу Іру (Дар’я Петрожицька), кар’єристку Сашу (Анна Кошмал) та «селючку» Любу (Анастасія Остреїнова), які знайомляться в день свого 29-річчя в одному з київських барів і обіцяють одна одній досягти своїх цілей до 30. За сюжетом, Люба переїхала до Києва із Коломиї. Вона розмовляє суржиком і постійно потрапляє у смішні ситуації через свою наївність та необізнаність.

Прем’єра серіалу відбулася на телеканалі «ТЕТ» 23 жовтня. Режисером є Віктор Медведський, який зняв для каналу «1+1» серіал «СидорЕнки-СидОренки» — адаптацію російського серіалу «Іванови-Іванови».

 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить