Раміна Есхакзай в інтерв’ю з Будановим розпитала, як звільняли острів Зміїний

Раміна Есхакзай в інтерв’ю з Будановим розпитала, як звільняли острів Зміїний

Фото: скріншот відео youtube.com/Raminaeshakzai

Раміна Есхакзай у річницю звільнення острова Зміїного презентувала на YouTube-каналі випуск, присвячений деокупації цієї території, та взяла інтерв’ю у начальника Головного управління розвідки МОУ Кирила Буданова. У випуску він вперше розповів про підготовку до спецоперації зі звільнення острова, які підрозділи брали у цьому участь, а також як на острові їх зустрічала російська армія.

— Основу складали штурмовики ГУР, також ми запросили взяти участь у цьому заході спецпідрозділ  ЦСО “А” СБУ, вони на той час радо погодились, і, в принципі ми це разом з ними і здійснили. Використовувались допоміжні судна, катери, човни військово-морських сил, гелікоптери,  армійська  авіація, – зазначив він.

За словами Буданова, спецоперація зі звільнення території проходила у кілька етапів, оскільки у боротьбі за острів російські окупанти діяли досить професійно. Після висадки десанту наші захисники контролювали близько 50% острова, а 50% — окупанти. Після невдалої спроби та великої кількості поранених це не дозволило дотиснути ворога, тому було ухвалено рішення залишити острів та повернутися з часом.

— Вони намагались перекинути туди резерви, підвезти катерами, але «Байрактар» їх знищив. Гелікоптерами кілька разів, один з гелікоптерів був знищений при висадці десанту тим самим «Байрактаром», до речі. Там страшні речі відбувались, хаос, паніка. Зрештою ми їх дотисли і змусили покинути ці території, — пояснив Кирило Буданов.

Острів Зміїний було звільнено українськими захисниками 30 червня. У той же день Міноборони РФ офіційно підтвердило відхід їхніх військових з острова. Однак заявили, що це нібито був «жест доброї волі».

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить