Помер польський актор Єжи Штур, який зіграв у фільмах «Дежа вю» та «Сексмісія/Нові амазонки»

Фото: facebook.com/Єжи Штур

Польський актор Єжи Штур, який зіграв у фільмах «Дежа вю» та «Сексмісія/Нові амазонки», помер у віці 77 років. Новину про те, що артиста не стало, повідомив його син Мацей в інтерв’ю Onet.

За даними джерела, в останні роки у актора були серйозні проблеми зі здоров’ям. Ще у 2011 році Штуру діагностували рак гортані, від якого він згодом вилікувався. У 2016-му він переніс інфаркт, а через чотири роки — інсульт. Минулого року Штуру зробили операцію у зв’язку з онкологічним захворюванням.

Єжи Штур народився 1947 року в Кракові і все життя був пов’язаний із цим містом. Він вивчав польську філологію в Ягеллонському університеті, а також закінчив факультет акторської майстерності у Державному театральному училищі у Кракові, ректором якого пізніше став. Артист розпочав свою театральну кар’єру у Старому театрі, а у другій половині 70-х дебютував у кіно, зігравши роль сина гураля у фільмі «Мільйон за Лауру».

Популярність прийшла до нього в 1983-му після виходу на екрани комедії «Сексмісія/Нові амазонки». Його також знають за ролями у проєктах «Дежа вю», «Кінгсайз», «Кіллер». У 1994 році Штур дебютував як режисер, знявши «Список гріховодниць» за однойменною книгою Єжи Пільха.

У 1997-му Штур нагороджений Командорським хрестом Ордену відродження Польщі за «видатний внесок у польську національну культуру», а 2018-го став лауреатом премії Польської кіноакадемії за досягнення в житті.

За роки кар’єри актор також знімався в Україні, зокрема, в Одесі. У 2011 році Єжи Штур відвідав місто на запрошення Вікторії Тігіпко, ставши головою журі Одеського міжнародного кінофестивалю.

Артист багато років був одружений зі скрипалькою на ім’я Барбара. У пари було двоє дітей: дочка-художниця Маріанна Штур та син Мацей Штур, який пішов стопами батька і також став актором.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить