Осадча у штаб-квартирі ООН нагадала про цивільних полонених, яких незаконно утримує Росія

Фото: Прес-служба 1+1 Україна

Телеведуча «1+1 Україна» та засновниця проєкту «Знайти своїх» Катерина Осадча виступила в головному офісі ООН у Женеві. Разом із Фундацією КО «Центр громадських свобод» та Міжнародної федерації з прав людини Осадча організувала у штабі сайд-івент, щоб нагадати, як росіяни два з половиною роки незаконно утримують громадянських українців у полоні. Його відвідало близько 50 делегатів. Про це повідомляється в сюжеті програми «Сніданок з 1+1».

— Ми дуже сподіваємось, що це матиме ефект і наші цивільні ув’язнені якнайшвидше повернуться додому, — уточнила ведуча.

Разом із Катериною та правозахисницями приїхали й кілька українок, які постраждали від злочинів Росії. Одна з них Тетяна з Харківщини, її чоловіка, 50-річного Павла Орлова, юриста за освітою, понад два роки тримає в полоні. Тетяна й сама була у цивільному полоні. Під час окупації Харківщини росіяни тримали її два тижні разом з іншими цивільними бранцями.

— Я хвилююсь за стан здоров’я чоловіка, як фізичний, так і психічний. Молю бога, щоб у нього вистачило сил все це пережити і повернутися додому. Страждає моя рідна людина, ти не розумієш, побачиш ти її коли-небудь чи ні, – сказала Тетяна.

У рамках візиту також було організовано зустріч із делегатами різних країн-членів ООН, щоб розповісти про один із найбільших військових злочинів Росії — насильницьке викрадення та ув’язнення громадянських українців. За словами Катерини Осадчої, зараз у російських в’язницях утримують щонайменше сім тисяч таких людей.

— Звільнення саме цивільних ув’язнених іде по крапельках. Фактично в такому темпі ми будемо їх звільняти наступні 80 років. Це якщо росія не захопить нових. А треба пам’ятати, що мільйони людей знаходяться зараз на підконтрольних росією територіях і можуть бути завтра захоплені рф. Для того, щоб зупинити росію, ми розуміємо, що сил однієї України не вистачає, — заявила Олександра Романцова, виконавчий директор організації «Центр громадських свобод».

Осадча сподівається, що живі свідчення українців, які постраждали від злочинів Росії, а також фрагменти записаних інтерв’ю, мають переконати міжнародне співтовариство допомагати Україні чинити тиск на країну-терористку.

У травні 2022 року разом із телеканалом «1+1» Осадча запустила проєкт «Знайти своїх», який допомагає у пошуках безвісти зниклих на війні людей. Програма виходить в ефірі Національного телемарафону новин, і за цей час волонтери проєкту допомогли повернути додому понад 2600 осіб – ще близько трьох тисяч перебувають у розшуку.

Осадча організувала у штабі сайд-івент, щоб нагадати, як росіяни два з половиною роки незаконно утримують громадянських українців у полоні. Фото: Прес-служба 1+1 Україна

Разом із Катериною та правозахисницями приїхали й кілька українок, які постраждали від злочинів Росії. Фото: Прес-служба 1+1 Україна

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить