На Burning Man 2023 спалили українську скульптуру, аби «відродити» птаху-фенікс

На Burning Man 2023 спалили українську скульптуру, аби «відродити» птаху-фенікс

Фото: facebook.com/deynega

На американському фестивалі Burning Man у пустелі цього року першою спалили українську скульптуру. За задумом української команди, представлена ​​інсталяція була оббита дошками, після спалення яких «народилася» нова скульптура. Відео з фестивалю опублікував один із членів української команди Віталій Дейнега у Facebook.

– Народження через вогонь української скульптури. Наразі дуже мало людей знають, що всередині. Хоча це досить очевидно. Це перша робота, яка буде спалена на Burning Man цього року. Вона про Україну та про кожного з нас. Про те, як ми стали сильнішими, ніж будь-коли — зазначив він.

Автори проєкту Олексій Сай та Богдана Косміна за допомогою такого перформансу продемонстрували, як наша країна щодня перероджується з вогню.

– Це український Фенікс, який пройшов крізь вогонь та повстав із попелу. Візуально віх схожий на тризуб. Але це птах, – уточнив Віталій Дейнега.

У рамках фестивалю українці також представили військовий меморіал The Hedgehog Temple. Він є величезним їжаком, виконаним із протитанкових їжаків, що символізують оборону України під час повномасштабної війни. Усередині скульптури автори помістили історії про загиблих українських воїнів, героїв та близьких людей, які загинули під час війни.

Burning Man – щорічний фестиваль незалежного мистецтва, який триває вісім днів. З моменту свого початку у 1986 році, він проводиться у пустелі Блек-Рок у штаті Невада. Протягом фестивалю в пустелі встановлюються різні арт-об’єкти, а в останній день організатори спалюють їх.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить