Фото: ZMINA
У Києві відбулася друга церемонія премії KyivPride Awards 2023, на якій відзначили тих, хто зробив значний внесок у сфері ЛГБТК+активізму та боротьби з Росією. Пряма трансляція премії відбулася у прямому ефірі на YouTube.
Премію відвідали зірки, відомі своєю підтримкою ЛГБТК+-спільноти — блогерка Невгамовна Монро, блогерка Лариса Хапуга (сценічний образ української журналістки Світлани Махнічевої — Ред.), німецький стиліст Френк Вайлд, а також народна депутатка та авторка законопроєкту про реєстровані партнерства Інна Совсун. Ведучим премії був шоумен Костя Гнатенко.
Монро, Лариса Хапуга та Френк Вайлд. Фото: instagram.com/hapuga_larisa
Ведучий премії Костя Гнатенко. Фото: instagram.com/gnatenkokostia
Монро та Костя Гнатенко. Фото: ZMINA
Переможцем у номінації «Квір-блогер року» став Сашко Драглі — автор YouTube-каналу «ДРАГЛІ», який із гумором оглядає найрезонансніші події у суспільстві та шоу-бізнесі. Сашко Драглі відомий своїми пародійними роликами на зірок шоу-бізнесу. Також на його каналі є серія інтерв’ю із відомими людьми, які підтримують ЛГБТ-спільноту.
Блогер року Сашко Драглі. Фото: drugliofficial
«Міжнародним союзником року» стала European Pride Organizers Association — організація, яка протягом майже 30 років представляє прайди по всій Європі та понад 10 років співпрацює з KyivPride. Вони є партнерами 100 організацій у більш ніж 40 країнах світу.
Нагороду «Френдлі-бізнес» вручили видавництву «Видавництво». Його представники зазначили, що працюють над тим, щоб книжок, які змінюють суспільство на краще, щороку ставало більше.
У номінації «ЛГБТК-організація року» перемогла асоціація «ЛГБТК-військові за рівні права», а «ЛГБТК-волонтером року» став Джул Сіроус — бойовий медик та волонтер безпеки «КиївПрайд».
Під час церемонії нагороди також вручили п’ятьом ЛГБТК-військовим — Віктору Пилипенку, Насті Конфедерат, Петру Жеруху, Борису Хмілевському та Антоніні Романовій.
Наприкінці жовтня Міністерство оборони та міністерство юстиції підтримали законопроект про реєстровані партнерства. Він дозволить реєструвати одностатеві шлюби без внесення змін до Конституції, що неможливо під час воєнного стану. За підтримки Верховною Радою закон допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.
Источник: kp.ua