Автори фільму «Юрик» звернулися до мешканців Маріуполя та заявили, що кінострічка є художньою

Автори фільму «Юрик» звернулися до мешканців Маріуполя та заявили, що кінострічка є художньою

Фото: facebook.com/OsnovaFilm

Команда кінострічки «Юрик» після обурення глядачів у соцмережах звернулася до маріупольців, заявивши, що у знятий фільм є художнім і не відображає реальні трагедії, які здійснили російські окупанти у місті. У публікації компанії «Основа фільм продакшн» сказано, що у фільмі намагалися розкрити тему «дитини на війні».

— Ми не знімали історичних хронік і не знімали документальне кіно, хоча в нашому фільмі є історії людей, що дійсно мали місце, вони справжні. Ми намагались розповісти історію українських дітей і привернути увагу світу до цієї важкої теми через художнє осмислення і художні образи, — сказано у пості компанії у Facebook. — Ми чуємо і поважаємо реакцію українців, яких обурює неповне і полегшене відтворення реальності окупованого Маріуполя у фільмі. Ми вже вжили заходів, аби «Юрик» не позиціонувався як заснований на реальних подіях.

Автори картини вже вжили заходів, щоб «Юрик» не позиціонувався як фільм, що ґрунтується на реальних подіях». Команда також виріже з сюжету будь-які згадки ОБСЄ.

— Художній фільм “Юрик” промарковано текстом, яка попереджає глядачів, що стрічка є виключно художньою та не претендує на відображення реальної трагедії, яку вчинили окупаційні війська рф в м.Маріуполь. Також “Юрик” буде доповнений документальними фактами, що підтверджують — реальність була набагато жорсткішою, ніж її художнє осмислення. Цей документальний постскриптум буде створено в співпраці з маріупольцями, які опікуються фіксацією російських злочинів, і захисниками міста, — уточнюється у публікації.

Після прем’єри картини на ТБ депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін звернувся до Мінкульту з проханням перевірити всі обставини та факти фільму щодо порушення законодавства, і чи загрожує «Юрик» національній безпеці. Кінострічку розкритикували й самі маріупольці за неправдиві факти, що були показані у фільмі. Зокрема, через те, що російські окупанти нібито давали можливість міжнародним організаціям допомагати цивільному населенню та організовувати евакуацію з самого Маріуполя, що маріупольці нібито повідомляли про можливі обстріли сиреною повітряної тривоги і мешканці міста мали вільний доступ до їжі, мобільного зв’язку та інших умов.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить