Акторка дубляжу Катерина Сергєєва розкритикувала закон про статус англійської мови

Акторка дубляжу Катерина Сергєєва розкритикувала закон про статус англійської мови

Фото: instagram.com/katerinna_sergeeva

Акторка дубляжу Катерина Сергєєва відреагувала на подання президентом Зеленським законопроєкту щодо статусу англійської мови в Україні. Згідно з ним у кінотеатрах через 3,5 роки всі англомовні фільми глядачі зможуть дивитися лише мовою оригіналу з українськими субтитрами. Зміни вводитимуться поступово: у 2025 році в оригіналі показуватимуть 50% фільмів, у 2026-му – 75%, з 2027-го – 100%. Сергєєва вважає запропонований законопроєкт прямим утиском української мови, що, за її словами, суперечить Конституції України.

— Ви, напевно, чули, що вчора президент Зеленський подав законопроєкт до Верховної Ради, щоб до 2027 року повністю витіснити з кінотеатрів український дубляж. Звичайно, вчорашній вечір із колегами у нас був яскравим, як і ранок. Ось я буквально щойно прокинулася, прокоментувала домашні завдання своїх учнів — і одразу записую ці сторіс, щоб ви розуміли, що ми всі в курсі. Піднімаємо всіх людей, які можуть нам допомогти у цьому. Не розповідатиму, що ми плануємо робити. Ви самі побачите, якщо це в нас вийде. Але, звичайно, це прямий утиск української мови. Мій знайомий юрист сказав, що це суперечить Конституції України. Ось таке засилля англійської мови у кінотеатрах. Звісно, ​​має бути вибір, але український дубляж не повинен зникати, — зазначила у сторіс в інстаграмі Катерина.

Законопроєкт про застосування англійської мови зареєстровано президентом України 28 червня. Передбачається офіційно закріпити статус англійської мови як однієї із мов міжнародного спілкування в Україні. У тексті законопроєкту йдеться про те, що володіти іноземною мовою мають держслужбовці категорії А, голови місцевих державних адміністрацій, прокурори, а також визначені Кабінетом міністрів військовослужбовці, поліцейські та інші держслужбовці. Органи влади на прохання адресатів повинні давати відповіді на звернення англійською мовою, англійська мова має використовуватися на кордоні, нею повинні дублювати написи в музеях та інше.

Фото: instagram.com/katerinna_sergeeva

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить