Євгеній Лісничий – про зйомки під час війни, українську лайку та участь у Холостяку

Фото: Новий канал

6 листопада на Новому каналі стартує 16-серійний ситком «Голова», який режисер Олег Туранський називає теплою, доброю, смішною та романтичною комедією. За сюжетом, головний герой Антон укладає парі з ректором університету, що він «підніме» будь-яке українське село. Ректор хапається за ці слова й пропонує хлопцеві за пів року зробити з села Антонівка щось на кшталт «Силіконової долини». Разом із Антоном модернізувати село вирушають і його друзі – математичний геній Богдан та блогерка Мілана.

Роль Антона у серіалі зіграв Євгеній Лісничий. Актор зізнається: коли прочитав сценарій, зрозумів, що це серйозний виклик. Виклик і для нього як для актора, і для всієї команди, адже знімали комедію вже під час повномасштабної війни.

KP.UA поговорила з Євгенієм Лісничим про зйомки у «Голові», популяризацію української мови, дубляж та наш кінематограф.

Опановую управління fpv-дронами та тактичну медицину

— Женю, в серіалі ви граєте студента, який має зробити українське село схожим на «Силіконову долину». А у вашому житті було село?

— Так, воно було частиною мого життя. Я сам з Буковини, виріс у місті Новоселиця, яке оточене селами, тому сільський вайб мені добре відомий. Час від часу в дитинстві приїжджав до рідні в Рухотин. Це селище завжди викликає в мені особливі емоції та спогади.

— Це комедійний ситком. І щоб глядач насолоджувався гумором, акторові треба дати відповідні емоції. Звісно, актори кажуть, що це професійна майстерність, це робота. Як ви боретеся з емоційними гойдалками? Думаю, вони є в усіх.

— Для мене головне в таких випадках – підтримка партнерів та режисера. Також велику роль відіграє загальна атмосфера на майданчику. Якщо вона позитивна, то й робота піде як треба. В «Голові» нам із цим пощастило.

— Одну з ролей тут зіграв Володимир Ращук. Ми вже згадували з вашими колегами, що Володимиру якось вдається приїжджати, працювати і повертатися на фронт, розділяти життя на тут і там. Про що ви з ним говорили на майданчику?

— Працювати з Володимиром – задоволення і велика честь. Я добре пам’ятаю момент, коли він тільки приїхав на зйомки з фронту. Уявити не можу, який це був для нього дисонанс – з війни на майданчик і назад на фронт. Та попри все він стійко його витримав та майстерно виконав свою роль.

Якось на початку зміни Володимир запитав у нас з Дімою (актор Дмитро Гирявець. – Авт.), як минув наш вихідний. Ми відповіли щось про скажений графік, ще якусь нісенітницю, а потім запитали, як минув його день. На що він відповів про кількість ворожої техніки, яку вони з побратимами тоді знищили. Потужнішої людини я ще не бачив.

Викликає також захоплення, як дружина Володимира Вікторія його любить і турбується (акторка Вікторія Білан-Ращук теж зіграла у «Голові». — Авт.). Дуже хочу, щоб їхні мрії здійснилися.

На знімальному майданчику з Володимиром Ращуком, який служить в ЗСУ. Фото: Новий канал

— Ви готуєтеся, що може прийти повістка?

— Так. Кожен свідомий громадянин має розуміти, що це ще надовго, тому повинен готувати себе до всього. Я – не виняток. Наразі опановую управління fpv-дронами та тактичну медицину.

— А загалом ваше життя суттєво змінилося за цей час?

— Звісно. Щонайменше я постаршав на два роки й почав більше цінувати те, що маю. Особливо близьких мені людей. З’явились інші цінності в житті, яким раніше не надавав значення. Став, мабуть, стриманішим. Зрозумів, що таке ненависть, яка пронизує тебе всього. Раніше не думав, що зможу так щиро бажати комусь горіти в пеклі, але росіяни довели, що таки можу.

На зйомках серіалу «Голова». В одному епізоді знявся і Павло Зібров. Фото: Новий канал

Відео про лайку записав випадково

— Ви, до речі, робите класну справу – популяризуєте українську в своїх соцмережах, причому робите це в розважальному форматі, розповідаєте, як правильно говорити українською, а не калькою з російської. Як з’явилася така ідея?

— Ідея не нова, не я її придумав. Я, в принципі, нічого з того не придумав, навіть формат (сміється). Вся ця інформація є в інтернеті, в ранкових шоу, на радіо, навіть у магазинах можна почути рубрику «як правильно говорити українською». Та люди все одно припускаються помилок. «Значить, цих відео недостатньо», – подумав я й вирішив зробити такі відоси в TikTok. Раптом підписникам сподобається саме моя подача, картинка, голос або зовнішність. І вони нарешті зрозуміють, що правильно «брати», а не «приймати» участь, наприклад.

Чому дозволив собі таке нахабство – пояснювати людям філологічні теми, не будучи філологом? Може, це когось бісить, розумію (усміхається). Річ у тім, що я майже щодня маю справу з орфоепічними труднощами і вже восьмий рік їх вирішую. Чи то в кадрі, чи за кадром – біля мікрофону. Тож дещо тямлю в цьому. Та, звісно, до професійного мовознавця мені ще треба підрости.

— Відео про українську лайку набирають найбільше переглядів. Одне з них – понад 2,5 мільйона. Очікували, що саме лайка так захопить ваших підписників? І як думаєте, чому це сьогодні так актуально?

— Відео про лайку я записав випадково. Просто побачив схоже, з якого сміявся о другій годині ночі так, що думав — вдавлюся. Вирішив негайно зробити ще кілька роликів, бо був упевнений: може вийти щось цікаве та смішне. Так і сталось. Я на свій розсуд обрав найкраще з того, що знайшов, і зробив врешті три відео, які залетіли на 1-2 мільйони переглядів. Чому люди це дивляться? Бо їм смішно й незвично. Більшість такого не чули. Рідко може трапитись ситуація, де та лайка впишеться ідеально, та якщо пощастить, то продовжити життя собі можна років на десять (сміється).

— Де ви вишукуєте всі ці слівця?

— Вся інформація є у відкритому доступі на різних сайтах.

— Людям подобаються ці ролики. Але їх не дуже багато. Бракує на це часу?

— На жаль, поки я призупинив свій TikTok через щільний графік зйомок. Та впевнений, що скоро відновлю його.

— Ви завжди розмовляли українською?

— Так, українська – моя перша та рідна мова, якою мене виховували. Тому й думаю я також українською.

@eugeneglebells Це друга частина)) #мова #україна #голос #дикція #дубляж #озвучка #українськамова #матюки #лайка #українськалайка #лайка ♬ Love You So — The King Khan & BBQ Show

Було дуже весело працювати над «Холостяком»

— А на «Холостяк» як потрапили? Хто ще не в курсі, то це вашим голосом говорив Алекс Топольський. 

— Це був звичайний кастинг, на який я не потрапив (усміхається). Але, врешті, все ж якимось дивом мене вирішили прослухати й затвердили. Досвід був дуже цікавий. Я не дивився жодного «Холостяка» чи «Холостячку», але цей сезон назавжди залишиться в серці. Скажімо так, нам було дуже весело працювати з цим матеріалом.

— Якщо ви до цього не дивилися це реаліті, то тепер точно знаєте все в деталях. А взяти участь як головний герой було б цікаво?

– Ні, сам я б не хотів брати участь у цьому шоу.

— У вас в Instagram зазначено, що ви тренер з постановки голосу та дикції. І кого ви навчаєте? Чи звертаються по допомогу інші актори?

— Так, зараз почав практикувати наставництво з голосу. Наважився на це, бо хотів спробувати себе у викладацькій сфері. І мені сподобалося! Гадаю, можу бути корисним тим, які хочуть оволодіти голосом. До мене звертаються не лише актори, а й люди, яким це потрібно для повсякденного життя чи соцмереж – Instagram чи TikTok.

— Ви продублювали та озвучили понад 500 ролей у кіно та мультфільмах. Який герой, якого ви дублювали, був найцікавішим для вас? Може, навіть став викликом?

— Однозначно Елвіс (біографічна стрічка 2022 року з Остіном Батлером в головній ролі. – Авт.). Я не пам‘ятаю, щоб так довго писав кіно. Це поки найскладніша моя роль. Дуже хотілося зробити її якісно, тому зусилля були максимальними. Вперше записувався на чотири мікрофони. Ще цікаво, що Елвіс любив пхати собі мікрофон до рота, у фільмі то також присутнє, тому мені треба було це повторити.

— А зараз на які кастинги ходите? Які ролі цікаві з погляду сьогодення, а які, можливо б, не погодилися грати? Я, наприклад, багато чую від акторів, що вони не мають морального права грати українських військових, бо це ролі хлопців, які на фронті, і саме вони мають зніматися.

— Я розумію, чому колеги так ставляться до цього. Зараз є велика ймовірність, що серіали або фільми на воєнну тематику можуть не просто бути невдалими, а ще й неправдивими. А це зараз максимально зайве і не на часі. Не згоден з тим, що професіонал не має права грати військового. Це дурість. Звісно, якщо є можливість знімати актора, який служить в Збройних силах, то це найкращий варіант. Та якщо затверджують цивільного, то він має втілити цього персонажа так, щоб президент надіслав йому лист подяки, а Том Хенкс аплодував стоячи.

Актор впевнений, що з часом у нас буде багато класних фільмів та серіалів. Фото: Instagram.com/eugene.voice/

Дуже шкода, що в наш інфопростір пхали росіян

— За кілька місяців до повномасштабного вторгнення ми багато говорили з Олексієм Гладушевським та Хачатуром Васіляном про фільм «Мій юний принц», де ви мали грати одну з головних ролей. Стрічка поки що на паузі. Чи актуальне зараз таке кіно? Чим вам була цікава ця роль?

— Складно зараз говорити про принца, бо я вже трохи випав з матеріалу. Пам’ятаю, що сценарій мене дуже вразив, і я відчув, що з нього може вийти гідне кіно. Роль Антуана мені здавалась тоді чимось недосяжним, готовий був здолати безліч своїх бар’єрів, аби персонаж вдався. Було заплановано багато відвертих сцен, яких раніше в нас не знімали. Але я розумів, що все має бути красиво, тож дуже горів проєктом.

Як все почалось… Побачив у Facebook Олексія Гладушевського допис про пошук акторів, поставив там плюсик. Але він мені відповів: «Ми вас, звісно, знаємо. Та мені здається, що ви не готові до такої ролі». Просто Льоша знав мене за роллю в серіалі «Новенька», де я затурканий школяр-програміст. А Антуан у «Моєму юному принці» – спортивний і впевнений у собі хлопець. Пам’ятаю, що все ж написав Олексію: «Почитав би сценарій, а там вирішимо». Можливо, це його якось зачепило, тож мені надіслали сценарій. Я записав кілька проб, потрапив на фінальний відбір, після якого мене затвердили на роль.

Головні ролі у стрічці «Мій юний принц» мали грати Петро Ніньовський (Поль) та Євгеній Лісничий (Антуан). Фото: Іван Цюпка

— З приводу цієї стрічки було багато галасу. Чому люди так реагують на теми в кіно? Навіть от згадати нещодавню ситуацію з кліпом Христини Соловій та Сергія Жадана.

— Галасу справді було багато. Я думаю, це тому, що ця тема мало висвітлюється. Та я вважаю її важливою! Тож і цей фільм, на мою думку, дуже потрібен. У європейській країні люди ЛГБТ+ спільноти мають почувати себе спокійно та впевнено поруч із тими, кого вони люблять.

— Ви активно виступили, коли СТБ намагався випустити в ефір серіал «Останній лист коханого», де російського актора Дубравіна за допомогою технологій хотіли видати за українського. У вашій фільмографії, як і майже у всіх наших акторів, є стрічки, де знімалися росіяни. Зокрема в «Некерованому коханні» грає затятий, як виявилося, путініст Антон Батирєв. І таких дуже багато. Що тепер робити з усіма цими стрічками?

— На жаль, так сталося, що наша кіно-серіальна сфера навіть після 2014 року активно співпрацювала з росіянами, і цьому не надавалося належного значення. То була величезна помилка.

Дуже шкода, що в наш інфопростір пхали росіян, з якими нам пропонували співіснувати в кадрі та на майданчику, замість того, щоб просувати українських акторів, які значно цікавіші. Актор – дуже залежна професія, тому тоді існував вибір: або зніматись в тому, що пропонують, або не зніматись взагалі, бо майже всюди присутня русня. Зараз вже очевидно, що треба було завжди обирати другий варіант.

Що робити з цими серіалами? Щонайменше не знімати такого в майбутньому. Це залишиться в нашій історії як помилка, з якої ми мусимо зробити висновок. А питання має стояти інше: як зробити якісний український серіал? Я впевнений, що ми з часом будемо робити дуже багато класних фільмів та серіалів. А зараз гляньте «Голову» на Новому каналі (усміхається).

— Що зараз вам дає надію, що все буде добре?

— Віра у Збройні Сили України.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить