У Міністерстві юстиції України опублікували найпопулярніші імена для дітей 2023 року: перелік

Мін’юст України поділився переліком найпопулярніших дитячих імен першого півріччя 2023 року. Список відрізняється з тогорічним.

Про це інформує Міністерство юстиції України у Facebook-сторінці.

 

Найпоширенішими іменами серед дівчаток стали: Анастасія, Вікторія, Дарина, Єва, Злата, Катерина, Мирослава, Марія, Софія, СоломіяХлопчиків найчастіше називають: Андрій, Богдан, Володимир, Василь, Данило, Іван, Матвій, Микола, Олександр, Ярослав. Роком раніше у топпереліку  були Софія, Марія, Марк та Артем. 

Зокрема 2022 року лідерами серед імен хлопчиків стали Артем, Олександр, Максим, Богдан, Марк, Дмитро, Михайло. Але не всі новоспечені батьки віддають перевагу простоті та лаконічності. А серед дівчат популярні були. Анна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра, Поліна.

Визначення імені дитини

Ім’я дитини визначається за згодою батьків новонародженого. Це визначено статтею 146 Сімейного кодексу України. У випадку неперебуванні у шлюбі матері дитини, а при цьому відсутнє добровільне визнання батьківства – ім’я для малечі визначає лише мати немовляти.

Зазвичай дитині можна дати не більше двох імен. Існує виняток для національної меншини, якщо це належить до звичаїв етносу матері або батька. 

Суперечка між батьками щодо імені дитини можлива. Вона має вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Як українці називають дітей під час війни

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить