Велика Хвиля: Баварська бібліотека придбала найвідоміший мистецький твір Японії

Баварська державна бібліотека придбала один з найвідоміших творів мистецтва у світі — «Велику хвилю» художника Кацусіки Хокусая (1760-1849). Кольорова ксилографія була придбана з приватної колекції.

Про це йдеться у повідомленні Баварської державної бібліотеки.

«І ще один успіх Баварської державної бібліотеки: з придбанням «Великої хвилі» Кацусіки Хокусая вражаюча японська колекція поповнилася ще однією перлиною. Я дуже радий, що нам вдалося привезти цю першокласну гравюру до Баварії. Таким чином, Мюнхен є одним з небагатьох місць у Німеччині, чиї колекції мають такі перлини цього всесвітньо відомого майстра», — заявив міністр мистецтва Баварії Маркус Блюме.

За роботу було заплачено ціну в нижньому семизначному діапазоні. Насправді гравюра має назву «Під хвилею в морі Канаґава». Хокусай створив її між 1830 та 1832 роками як частину своєї, мабуть, найвідомішої серії ксилографій «36 видів гори Фудзі». Експерти Державної бібліотеки підтвердили, що нове придбання є ранньою, надзвичайно добре збереженою гравюрою з оригінальних друкарських блоків.

Під хвилею біля берегів Канагави

Згідно з поширеною інтерпретацією, на задньому плані картини спочиває священна гора Фудзі, а на передньому — могутня хвиля, яка нібито розбивається об рибальські човни. Зображення інтерпретувалося як втілення як краси, так і руйнівної сили природи, пояснюють у Державній бібліотеці.

Сьогодні «Велика хвиля» вважається не лише найвідомішим витвором мистецтва Японії, але й світовою іконою. Як невід’ємна частина популярної культури, робота також зустрічається у вигляді емодзі, в рекламі та як сувенірна продукція.

Робота буде представлена на щорічній виставці Державної бібліотеки. Вона буде присвячена японській ксилографії. Виставка запланована на 2025 рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Прем'єр-міністр Японії провів телефонну розмову із Зеленським: подробиці перемовин
  • В Німеччині політик малював на автівках українців свастику та лайливі написи: як його покарали
  • Після Індії: Японія зробить ще одну спробу висадитись на Місяць: подробиці

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить