В підтримку України: популярний ведмідь з кінофестивалю «Берлінале-2023» цьогоріч буде жовто-блакитним

З 16-того по 26-те лютого в столиці Німеччини відбудеться 73-тій міжнародний кінофестиваль «Берлінале». Це третій за значущістю у Європі фестиваль кіномистецтва після Каннського та Венеціанського. Цьогоріч до офіційної програми потрапили фільми присвячені війні росії проти України та протести в Ірані. А на знак солідарності символ кінофестивалю — ведмідь «Берлінале» стане жовто-блакитним.

Про це пише DW.

«З огляду на загарбницьку війну, яка триває в Україні, та сміливі протести в Ірані, а також у багатьох інших регіонах світу, «Берлінале-2023″ хоче особливо підтримати ці демократичні цінності та нагадати про жертв війни, руйнування та гноблення в усьому світі», — зазначають організатори кінофестивалю.

До цьогорічної програми фестивалю ввійшли чотири українські стрічки: ігровий фільм «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, короткометражна картина «Це побачення» Надії Парфан, а також два документальні фільми: «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко й «Залізні метелики» Романа Любого.

Кадр із фільму

Кадр із фільму «Це побачення» української режисерки Надії Парфан

Крім того, на «Берлінале» покажуть документальний фільм «Суперсила» від американського актора й режисера Шона Пенна та продюсера й режисера Аарона Кауфмана про війну в Україні. Цей фільм, за версією організаторів може передати весь шок, «який ми всі пережили».

Аби зняти «Суперсилу» голлівудський актор і режисер Шон Пенн в листопаді 2021 року приїжджав до України. 24 лютого, коли російські війська перетнули український кордон і намагались захопити Київ, Шон Пенн теж був у місті. Тож він почав працювати над документальним фільмом про війну в Україні.

«Подібно до своїх колег, які ризикували життям, щоб викрити жорстокість війни, режисери ще раз доводять, що мистецтво може надихнути активізм у всьому світі», — зазначається у пресрелізі на сайті кінофестивалю.

Голівудський актор Шон Пенн і президент України Володимир Зеленський

Голівудський актор Шон Пенн і президент України Володимир Зеленський

Ще одна деталь на знак солідарності з Україною — популярний ведмідь «Берлінале» — це традиційний значок для відвідувачів, кіноекспертів та журналістів, який цьогоріч буде в кількох екземплярах. Перший — жовто-блакитним, а другий — сувенірний магнітик ведмідь «Берлінале» з петриківським розписом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить