«Російські танцівниці» стали українськими: лондонська галерея перейменувала картину Дега

Музей Metropolitan у Нью-Йорку змінив назву картини художника-імпресіоніста Едгара Дега «Російські танцівниці» на «Танцівниці в українському вбранні».

Про це повідомила історик мистецтва та журналістка Оксана Семенік.

«Нарешті Metropolitan прочитав сто моїх листів, почув нас і танцівниці Дега в українському вбранні стали не russian dancers, як це було ще буквально декілька днів тому, а Dancers in Ukrainian Dress», — написала Семенік у соцмережах. 

Водночас вона зауважила, що не дуже задоволена новою назвою відомої картини.

«Так, я не дуже задоволена назвою, бо могли й просто Ukrainian Dancers назвати, але це вже маленька перемога», — повідомила журналістка.

«У 1899 році Дега створив серію композицій, присвячених танцівницям в українському народному вбранні, у яких він поєднав колір, лінії та взаємопов’язані форми, щоб створити картини, схожі на гобелен. Дега називав їх своїми «кольоровими оргіями». Ця фігура була взята з повністю розробленої пастелі того ж року (приватна колекція), але ця робота майже напевно була зроблена Дега як окремий малюнок, призначений для продажу. Ще одна робота із серії є у колекції Роберта Лемана Метрополітен (1975.1.166). Тема відображає сплеск інтересу Франції до мистецтва та культури України, яка тоді була частиною російської імперії, після політичного союзу Франції з цією імперією у 1894 році», — пишеться в описі картини на сайті Музею Метрополітен.

Художника Архипа Куїнджі визнано українським

Музей “Метрополітен” у Нью-Йорку визнав художника Архипа Куїнджі українським, а не російським митцем.

Раніше музей підписував Куїнджі російським художником. Однак тепер на сайті музею прибрали ганебну згадку “artist celebrating both in Russia and Ukraine” (художник визнається в Росії та Україні). Також на сайті доповнили, що у березні 2022 року художній музей Куїнджі в Маріуполі знищив російський авіаудар.

Архип Куїнджі

Український живописець-пейзажист грецького походження, який народився в Маріуполі. Полотно “Червоний захід сонця”, що зображає річку Дніпра, сьогодні експонується у музеї мистецтв “Метрополітен”. Ця робота в постійній експозиції і про неї читають тисячі, а той десятки тисяч людей.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить