Жінки не наважилися піти дивитися. Фільм Барбі провалився в одній із цивілізованих країн

Новий фільм Грети Гервіг «Барбі» не дуже тепло прийняли у Південній Кореї. 

Видання The Guardian повідомляє, що квитки на “Барбі” не мають особливого попиту в країні. Однією з причин цього став порядок денний фільму, вважають деякі місцеві активісти. Нібито мешканки Південної Кореї не йдуть на фільм, бо бояться прославитися феміністками.

«Барбі» вийшла в Південній Кореї 19 липня. З першого дня прем’єри на цей фільм там було продано лише 460 тисяч квитків. Для порівняння: на нову частину франшизи “Місія нездійсненна”, що вийшла в країні 12 липня, було продано понад 3,6 млн квитків. Деякі жителі країни вважають, що непопулярність у Південній Кореї «Барбі» пояснюється «патріархальним суспільством, в якому феміністські теми розглядаються як табу». Південнокорейська активістка за права жінок Хейн Шим каже, що фемінізм в її країні вважають майже лайливим словом у країні.

“Я думаю, “Барбі” безперечно доводить, що жіночий фільм із феміністським гумором досі вважається забороненою темою в країні. Жінки просто не наважуються піти на фільм. Страх уславитися феміністкою в Південній Кореї реальний”, — сказала активістка.

Фемінізм — негативна концепція

The Guardian зазначає, що у Південній Кореї найвищий рівень гендерного розриву в оплаті праці серед розвинених країн. Мешканці країни часто стикаються із сильним тиском із боку суспільства. А сам фемінізм сприймається як негативна концепція. Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль навіть звинувачував феміністок у демографічних проблемах держави. А ще він впевнений, що в країні немає гендерної дискримінації.

Гендерний розрив в оплаті праці в країнах

Гендерний розрив в оплаті праці в країнах світу

Проте кінокритики вважають, що відсутність інтересу до фільму “Барбі” може бути пов’язана із різницею у менталітеті між жителями західних країн та Азії. Те, що в США вважатиметься важливою частиною поп-культури, необов’язково має бути таким же важливим для Південної Кореї. Журналіст Джейсон Бешервейз, наприклад, зазначив, що місцевий фільм “Контрабандистки”, який розповідає про жінок-фрідайверів, знаходиться серед лідерів прокату.

Корейський фільм

Корейський фільм «Контрабандистки»

Але все ж таки у Південній Кореї фем-погляди можуть розвиватися. Про це говорять різні акції, в яких беруть участь місцеві мешканки. Наприклад, кілька років тому проходила акція “Без корсету”, в рамках якої дівчата виступали проти макіяжу та пластичних операцій. А ще активістки  на знак протесту ходили вулицями з бігудями на голові. Так вони хотіли змінити уявлення про гендер і красу.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що відома індійська акторка пішла через 15 хвилин із перегляду фільму Барбі. Також ми писали про те, що в Україні подуріли ціни на Барбі — ляльок продають за 150 тисяч гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить