Фільм про ЛГБТ-військових, порноактори та апокаліпсис: афіша першого в Україні фестивалю квір-кіно Sunny Bunny

Перший фестиваль квір-кіно Sunny Bunny відбудеться в Києві з 22-го по 28 червня 2023 року. Основними локаціями фестивалю будуть кінотеатри «Жовтень» та КІNО42. Захід організований з метою залучення уваги до проблем, з якими стикаються представники LGBTQ+ спільноти, а також для просування розуміння та поваги до різноманіття. Фестиваль квір-кіно створений для того, щоб надати платформу для висвітлення творчості, яка звертається до питань сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та інших соціальних питань.

 

Деталі фестивалю квір-кіно

Пресслужба першого українського фестивалю ЛҐБТКІА+ фільмів Sunny Bunny оголосила повний перелік кінокартин, які будуть представлені цьогоріч. Фестиваль Sunny Bunny відкриє французька документальна стрічка «Орландо: моя політична біографія» режисера Поля Б. Пресіадо, заснована на класичній транс-історії «Орландо» з однойменного роману Вірджинії Вульф. Фільм розповідає про вигаданого персонажа (створеного за образом коханки Вульф — Віті Секвіл-Вест), який став реальністю.

В Україні пройде перший фестиваль квір-кіно Sunny Bunny 1

Програма фестивалю «Українська квір-ретроспектива» представить 6 повнометражних фільмів. Зокрема, відвідувачі побачать фільм режисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». У цій програмі також будуть представлені: драматична стрічка Ігоря Черницького «Івін А.», відома своєю гомоеротикою; кримінальна комедія «Три історії» Кіри Муратової з ЛҐБТК-темою; документальний фільм Вадима Ількова «Тато — мамин брат», світова прем’єра якого відбулася у рамках європейського фестивалю документального кіно Visions du Rée у Ніоні, Швейцарія. Стрічка отримала приз як найбільш інноваційний фільм міжнародної конкурсної програми, а також була визнана найкращим українським повнометражним фільмом на Одеському міжнародному кінофестивалі 2019 року.

В Україні пройде перший фестиваль квір-кіно Sunny Bunny 2

До повнометражної секції «Української квір-ретроспективи» також увійдуть стрічка «Домашні ігри» Аліси Коваленко українського, французького та польського виробництва, та фільм Катерини Горностай «Стоп-земля», що отримав «Кришталевого ведмедя» журі конкурсної програми Generation 14plus на Берлінському міжнародному кінофестивалі у 2021 році. 

У рамках спецподії «Квір-борці» покажуть документальний короткометражний фільм «Українські квір-борці за свободу» від Анжеліки Устименко про ЛҐБТКІА+ військових, що розповідають про свої досвіди в перші тижні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Стрічка Анжеліки й Алекса Кінга «Rebel Queers: квір-опір України» повертається до цих героїв майже через рік.

В Україні пройде перший фестиваль квір-кіно Sunny Bunny 3

Фільмом-закриттям стане перша повнометражна стрічка німецько-американського режисера ​​Гарві Реббіта «Капітан Феґотрон рятує всесвіт», прем’єра якої відбулася в програмі Bright Future Роттердамського міжнародного кінофестивалю 2023. Мікробюджетний фільм, знятий під час пандемії, з порноакторами в більшості ролей, розповідає про Капітана Феґотрона, який намагається врятувати світ від квірного апокаліпсису.

Після показу організатори фестивалю проведуть дискусію про потребу прийняття закону про цивільні партнерства за участю депутатки й авторки законопроєкту №9103 Інни Совсун, ЛҐБТК+ активістів, представників і представниць організації «ЛҐБТК-військові та їхні союзники». На подію також запросили Міністерство юстиції України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить