Довженко-Центр в центрі скандалу: в будівлі проходять слідчі дії

8 листопада колектив “Довженко-Центру” не допустив у приміщення в. о. генерального директора Юлію Каждан, яку призначило керівництво Держкіно. Працівники Центру назвали нову керівницю “гауляйтеркою” та відмовились з нею працювати. Посадовці Держкіно в свою чергу звернулись за допомогою до правоохоронних органів.

10 листопада колектив Довженко-Центру на своїй сторінці в Фейсбук повідомив про те, що в установі тривають слідчі дії. 

“Поліція та прокуратура проводять обшуки. Шукають документи пов’язані із забудовником. — повідомили працівники. — СБУ теж тут.”

Скандал, пов’язаний  із спробами Державного агентства з питань кіно реорганізувати Довженко-Центр, триває вже кілька місяців. Захисники Центру підозрюють, що однією з причин реорганізації, є земля, на якій він розташований, і яку забудовники можуть отримати у майбутньому.

Що цьому передувало

На початку серпня 2022 року Держагентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. Згідно цього документу, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані державній установі «Науковий центр кінематографії України», яка ніколи не займалась зберіганням фільмів. У Центрі заявили, що наказ про реорганізацію установи означає її ліквідацію. Але в Держкіно пояснили, що планують не ліквідацію, а скорочення деяких функцій Центру.

Хроніка подій навколо Довженко-Центру

  • 16 серпня вийшов наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. Мінкульт заявив, що йому не було невідомо про таке рішення.
  • 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала понад 25 тисяч підписів.
  • 10 жовтня Кабмін підтримав закриття Довженко-Центру. Правонаступником стане «Українська анімаційна студія».
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів Довженко-Центру.
  • 28 жовтня колектив Довженко-Центру повідомив, що подав в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію.
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків гендиректора Довженко-Центру, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. 

Топ 10 сучасних українських фільмів, які варто подивитись — тут. Раніше ми повідомляли про те, що Держкіно не надало дозвіл на прокат фільму про війну в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить