Бенксі в Україні: кому належать його роботи та скільки вони коштують

14 листопада британський вуличний художник Бенксі підтвердив своє авторство семи муралів в Україні. Після цього суспільство турбує питання — кому тепер належать роботи відомого стріт-художника? Також цікаво дізнатися вартість цих графіті.

Розібратися в цих питаннях допомогло видання Форбс. В першу чергу Бенксі привернув нову хвилю уваги до війни в Україні. Завдяки його новим роботам пошукові запити Ukraine сягали пікових значень.

«Завдання Бенксі – показати світові, що війна триває, — впевнена культурна менеджерка Катерина Тейлор — Він не розвʼяже всі наші проблеми, але він ще один художник, який за своїм бажанням вирішив нам допомогти». 

Вартість муралів Бенксі

Високої цінності новим роботам стріт-артиста додають час та місто. Він і раніше працював з локаціями катастроф, але ніколи не займався цим безпосередньо серед руйнувань, де загинула безліч людей.

«Ціна за мурали Бенксі на Київщині буде дуже високою,  — переконаний арт-дилер Ігор Абрамович. — Початкова сума – $1 млн. Якщо роботи продаватимуть на великому аукціоні в Лондоні чи Нью-Йорку, аби зібрати гроші на благодійність, вартість може сягнути $10 млн. Продавати варто не всі мурали. Оптимальний сценарій – залишити декілька робіт та зробити музей».

Кому належать графіті в Україні

Якщо Бенксі не подарував і не продав свої роботи, вони належать йому. На його мурали поширюється авторське право протягом 70 років з моменту їх створення. Воно дозволяє художникам вимагати оплату за використання твору, вирішувати, як саме його використовувати, а також забороняти використання. Розпоряджатися роботами, зокрема продавати їх, за замовчуванням може лише автор. 

«Бенксі – анонімний митець, його інтереси представляє компанія Pest Control Office, – розповідає юрист Juscutum Петро Білик. – Вона ж зареєструвала торговельні марки на низку його робіт».

З іншого боку мурали Бенксі вважаються вандалізмом, оскільки художник не питав у власників будівель дозволу щось на них написати. Тому його роботи можуть належати власникам нерухомості. 

«Графіті належатимуть власникам будівель, а роботи, написані на Майдані, напевно – Києву, – додає Абрамович. – Це дуже серйозний подарунок. Ним важливо правильно скористатись».

Найдорожчі роботи Бенксі

  • Love is in the Bin, £18,6 млн. Знищена версія картини Girl with Balloon та найдорожча фізична робота Бенксі, продана на аукціоні. 
  • Game changer, £16,7 млн. Триб’ют роботі медиків під час пандемії. 
  • Devolved Parliament, £9,8 млн. Сатирична картина, що зображує шимпанзе замість політиків та спостерігачів у Палаті громад Сполученого Королівства. 
  • Love is in the Air, £9,2 млн. Картину із протестувальником продали за криптовалюту.

 

Нагадаємо, що український фільм «Нестримний» отримав нагороду у Німеччині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить