Що таке «ефект губної помади» і яке відношення він має до кризи в країні

Ризик не розпродати товар завжди висить над виробником і посередником дамокловим мечем. Не буде попиту — не буде і прибутку. Одні товари розлітаються як гарячі пиріжки, інші доводиться всіма правдами — неправдами "просувати", інформує Ukr.Media.

Однак є одна категорія продукції, якій не страшні ніякі кризи і падіння попиту. Мова про помади і деякі інші види косметики. Вони продаються навіть тоді, коли рівень безробіття виростає вдвічі і у населення просто пропадають гроші на різні надмірності. Цей парадокс економісти називають "ефектом губної помади".

Нам криза ні до чого

Велика депресія стала для США справжнім крахом "американської мрії". Вулиці заполонили мільйони протестуючих безробітних, які вимагають хоч якісь робочі місця. Дорослі здорові чоловіки стояли в чергах у безкоштовні їдальні. І ось на тлі цього катастрофічного зубожіння продажі косметики по країні виросли у 2 рази!

Проаналізувавши ситуацію, власники великих компаній і економісти дійшли висновку, що таким чином в період кризи проявляється психологічна напруженість, а до неї, як відомо, найбільш схильні жінки. Коли немає грошей на нову сукню, пальто або чоботи, хочеться купити хоч якусь дрібницю, яка дозволить відчувати себе жінкою.

Леонард Лаудер, глава корпорації "Estee Lauder" помічав зворотний зв'язок: якщо стали рости продажі помади, значить, почалася криза. Сукні купувати найближчим часом не будуть. На них просто немає грошей. Так що виробники косметики на кризах тільки виграють.

Яку продукцію купують

"Ефект губної помади" спрацьовує не з усією косметикою. Консультанти магазинів виділяють кілька видів косметичної продукції, на яку попит під час кризи не зростає. Це парфумерія і дорогі засоби для шкіри. Така продукція відноситься до сегмента «люкс», а ефект від її застосування видно не відразу (або взагалі не помітний).

Жінкам же під час гострої нестачі коштів на догляд за собою хочеться витратити трохи, отримати задоволення від придбання й одразу ж побачити ефектне перетворення обличчя. Всі три складові закладені в покупці помади для губ, туші і аналогічних товарах.

Вітчизняні виробники відзначили значне зростання попиту на свою продукцію. Однак і зарубіжні не відстають. На першому місці стоять продажі губної помади, яка так заспокоює жінок в погані часи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить