Що таке амбра у парфумерії — чим вона пахне і чому так цінується

Любимо розповідати про амбру в парфумерії, це викликає бурхливу реакцію у слухачів. Таке гарне слово — амбра… Співзвучно з амброзія чомусь. Здається, що це має бути якась рослина, сік чи смола екзотичного дерева. Але ні, все набагато гірше, інформує Ukr.Media.

Що ж це таке

Оригінальна амбра відноситься до групи компонентів тварин. Тобто квіти та дерева тут ні до чого. Найціннішу, найдорожчу та ароматну амбру для парфумерії роблять кашалоти. І ось як.

Ці морські гіганти (які, до речі, вважаються видом, що вимирає) харчуються в основному молюсками. Після трапези всі неперетравлені частинки — панцирі та інше — потрапляють в особливий відсік травного тракту, пресуються там, ферментуються, і коли маса досягає максимального розміру, відригується. Так, саме так. За принципом котиків та грудочок вовни. Ось ця відрижка кашалоту і є амброю.

Плаваючи хвилями, вона твердіє, набуває сірого відтінку і вкрай неприємний початковий запах пом'якшується, в ньому з'являється та сама амброва насолода, яку так цінують у парфумерії. Вага однієї відрижки — від 20 до 100 кг. А вартість одного грама цієї субстанції сягає 500 євро.

Яка буває амбра

Ви вже зробили нехитрі математичні обчислення, щоб дізнатися, скільки коштуватиме цілісний шматок амбри? Це зробили і браконьєри. І вирішили, навіщо чекати біля моря амбри, якщо її можна звідти забрати. Кашалотів почали масово винищувати заради їх дорогоцінної відрижки. Тому амбру в парфумерії почали виготовляти лабораторно.

Хіміки можуть відтворити будь-який компонент із точністю до молекули. Але, як кажуть знавці, сіра амбра все ж таки відрізняється своєю тваринною енергетикою, і нібито тільки вона може претендувати на звання афродизіаку. Її продовжують знаходити іноді на березі Атлантичного океану, і тоді вона стає частиною ароматної композиції дорогих нішевих парфумів.

Але є ще один варіант амбри у парфумерії — рослинна. Її одержують із насіння лабдануму.

Чим пахне амбра у парфумерії

У своєму фінальному варіанті, після ферментацій і перетворень на парфумерну ноту, амбра набуває неповторного аромату. Він дуже чуттєвий, теплий, солодкуватий, густий і трішки припудрений.

Амбра часто використовується в нотах бази, щоб надати парфуму стійкість та шлейфовість. А може стати центром композиції. Ось парфуми, де її можна почути дуже яскраво:

1. O HIRA від Stephane Humbert Lucas 777 — у піраміді тільки сіра амбра, і нічого більше.

2. Tuxedo від Yves Saint Laurent — тут амбра обрамлена пачулі, ваніллю, фіалкою та трояндою.

3. Magnetic Blend 1 Initio Parfums Prives — її величність сіра амбра в парі з молекулярною, і тільки.

4. Bois d'Encens Giorgio Armani — рослинна амбра зі спеціями, кедром та ветивером.

5. L'Ambre des Merveilles Hermès — лабданум з молекулярною амброю в обсипці з ванілі та пачулі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить