Що робити, якщо волосся випадає від стресу і нервів

Однак не варто панікувати, якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, інформує Ukr.Media.

Торкнемося таку тему, як випадання волосся від стресу, на жаль, актуальну в будь-який час року. Може бути, від нервового напруження ця стаття не позбавить. Зате розповість, що робити, якщо волосся випадає від стресу. А також — в чому особливості такого типу випадання, чому воно відбувається, як його визначити і як впоратися.

Випадання волосся від стресу — це неприємність, яка може трапитися як у жінок, так і у чоловіків. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, не варто впадати у відчай.

По-перше, стрес буває практично у всіх, і він проходить. А при правильному лікуванні випадання волосся можна зупинити. Навіть якщо зі стресом впоратися не виходить. По-друге, існує профілактика випадіння волосся. А також заходи по відновленню їх густоти.

Випадання волосся від стресу: що робити

Випадання волосся від стресу або від нервів — досить поширена ситуація. Взагалі, стрес — це значимий фактор, що сприяє випаданню волосся. Просто тому, що при стресі змінюється гормональний фон організму. А гормональний дисбаланс може привести до зміни таких процесів, як обмін речовин і кровообіг.

Через стрес волосся може почати випадати інтенсивно.

Чому волосся випадає від стресу

Якщо порушені обмін речовин і кровообіг, то до волосяного фолікула не надходить достатньо харчування.

 • Навіть якщо фолікул в цей момент знаходиться у фазі активного росту (анагені), ця фаза припиниться.
 • Клітини фолікула перестануть ділитися, і він почне «всихати». Тобто, перейде в фазу катагена.
 • Після чого фолікул застигне в стані спокою — телогена. А через два-три тижні після цього випаде.
 • Звичайно, зміна фаз — нормальний фізіологічний процес. Однак при звичайному стані організму зі ста тисяч волосків, які в середньому знаходяться на голові здорової людини, випадають лише 100-150 в день. І все це — волосся з фолікулів у фазі телогену. Волосся в фазі анагена міцно "сидять в голові" протягом двох-трьох років. При стресі організм починає втрачати більше волосся. Адже фаза телогену настає швидше.

  Що ж робити, якщо у вашому житті видався непростий період, і ви помітили, що втрата волосся стала більш значною, ніж зазвичай? (До речі, варто пам'ятати, що реактивне випадання починається не відразу. Воно зазвичай відбувається через пару місяців після подій, що спровокували таку реакцію). У першу чергу, варто звернутися до лікаря трихолога. Він вивчить стан волосяного покриву і випише направлення на необхідні аналізи. На основі результатів аналізів лікар вирішить, які препарати призначити, щоб вирівняти гормональний баланс і нормалізувати обмін речовин.

  Як лікувати випадання волосся від стресу

  Хочете зупинити втрату волосся якомога швидше? Тоді, крім відвідування трихолога, ви теж можете дещо зробити.

  • Постаратися знизити загальний рівень стресу. При необхідності можна записатися до психолога.
  • Нормалізувати сон. На наш моральний стан і обмін речовин дуже сильно впливають кількість і якість сну. Тому постарайтеся засипати не пізніше півночі і спати по вісім годин на добу.
  • Нормалізувати харчування. Здоровий раціон, повний вітамінів і мікроелементів, допомагає організму боротися зі стресом. А також сприяє зміцненню волосся.

  Звичайно, щоб все перераховане вище мало ефект, вам варто запастися терпінням. По-перше, вашому організму потрібен час, щоб відновитися після сильного морального або фізичного потрясіння, яке спровокувало стрес.

  По-друге, для того, щоб нове волосся відросло, може знадобитися кілька місяців. Головне — почекати!

  Як запобігти втраті волосся від нервів: профілактика

  У якийсь момент стрес залишиться в минулому. Випадання волосся від стресу закінчиться. Пасма почнуть відростати. Тоді можна буде задуматися про профілактику подібної ситуації в майбутньому. Особливо, якщо ви регулярно піддаєтеся стресу.

  • Знайдіть спосіб справлятися з емоційною напругою. Це можуть бути заняття спортом або вашим улюбленим хобі, арттерапія або медитації. Щось, що приводить саме вас в стан стабільності і спокою.
  • Приділяйте достатньо уваги режиму дня. Нормальний сон, здорове харчування, прогулянки на свіжому повітрі — все це впливає на загальний стан організму. А значить, і на стан волосся.
  • Якщо ваше волосся тільки недавно пережило стрес разом з вами, постарайтеся поводитися з ними дбайливо. Підберіть зволожуючий і живильний базовий догляд. Не перевантажуйте локони засобами для стайлінгу. Не пересушуйте феном і праскою.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить