Шампунь для волосся з житнього борошна — 2 головних рецепти

Ідея мити волосся житнім борошном має як своїх шанувальників, так і супротивників. У останніх не виходить легко промити волосся — доводиться довго полоскати, потім вичісувати залишки гребінцем.

А прихильники шампуню з житнього борошна просто знають, як це робити правильно! Результат просто приголомшливий! Волосся покращується прямо на очах, його стає ніби більше, та й промивається відмінно без будь-якої хімії, інформує Ukr.Media.

Ми даємо базовий і два бонусних рецепти, які перевернуть уявлення про миття голови!

Користь житнього борошна для волосся

Йдеться саме про житнє борошно. Взагалі-то для волосся хороші і деякі інші види — рисове, вівсяне, але у жодному разі не пшеничне! І справа не стільки у вітамінах і мікроелементах (жито багате вітамінами групи В, А також Е і РР), скільки в самій структурі житнього шампуню.

Борошно абсорбує жир і токсичні забруднення, а його протеїни обволікають кожен волосок невидимою плівкою, не обтяжуючи, а живлячи і доглядаючи.

Особливо для волосся, яке швидко брудниться, це просто знахідка, бо воно прекрасно очищає шкіру голови і регулює його сальність, кондиціонує волосся — воно легко розчісується, стає пишним і слухняним.

Миття волосся житнім борошном.

Базовий рецепт

На волосся середньої довжини знадобиться 3-4 столових ложки борошна.

Приготування:

У мисці розводимо борошно теплою водою (або відваром трав), у жодному разі не гарячою! Збиваємо вінчиком, повинна вийти досить рідка суміш. Збиваємо близько хвилини, поки не помітите, що маса трохи побіліла.

Дуже корисно додати ще яєчний жовток. Це також добре для миття голови і живить волосся та шкіру голови. Житній шампунь готовий.

Як мити голову цим засобом:

  • намочити волосся,
  • нанести суміш на корені і по всій довжині,
  • помасажувати,
  • залишити на кілька хвилин,
  • ретельно прополоскати теплою водою,
  • обполоснути прохолодною водою з яблучним оцтом або соком лимона.

Якщо тримати суміш на голові хвилин 10, то вона змиє навіть олійну маску. Іноді не всі борошняні крупинки вимиваються — це не страшно, при сушінні і розчісуванні все віддалиться без залишку.

З першого разу вам все може бути незвичне і незрозуміле. Спробуйте такий засіб кілька разів і волосся його дуже полюбить!

Трав'яний шампунь з житнім борошном і гірчицею для росту волосся

Цей рецепт не втрачає актуальності, він багатьом подобається, а особливо зручно те, що його можна заготовити із запасом і не робити кожен раз перед миттям голови.

Візьміть кілька сушених трав — ромашку, кропиву, лопух, шавлію, календулу, хміль або щось ще на свій вибір — 3-5 трав.

У цих лікарських рослинах містяться фітогормони, які безпосереднім чином впливають на рецептори шкіри голови і стимулюють регенерацію клітин і ріст волосся, спонукають до зростання сплячі фолікули, надають протигрибковий і антиоксидантний ефект.

Приготування:

  • Трави потрібно розмолоти на кавомолці в порошок.
  • Просіяти через сито, щоб видалити великі частинки і отримати дуже тонкий порошок.
  • Взяти по 1 столовій ложці кожної трави (в загальному 4-5 ст. л.).
  • Додати 1 ст. л. гірчичного порошку.
  • Покласти 10 ст. л. житнього борошна.
  • За бажанням додати половину столової ложки імбирного порошку.
  • Все перемішати і зберігати в сухому місці.

Застосування:

Для волосся середньої довжини візьміть 3 ст. л. суміші і розведіть теплою водою. Виходить дуже ніжна маса консистенції сметани.

Нанесіть на вологе волосся і шкіру голови, помасажуйте. Для найкращого ефекту постарайтеся потримати деякий час.

Цей трав'яний шампунь дуже добре змивається без залишку, волосся робить чистим і пишним з легким ароматом польових квітів. Обполосніть волосся підкисленою водою.

Рецепт житнього молочка

А тепер пропонуємо вам спробувати житнє молочко — дуже м'який миючий засіб. Воно рятує пошкоджене ламке волосся, зупиняє пошкодження кінчиків.

Ви особливо оціните цей спосіб, якщо не любили миття волосся борошном через те, що доводиться возитися з промиванням застряглих борошняних крупинок. Житнє молочко дозволяє робити це без найменшого дискомфорту, а волосся стає дивовижне.

  • Розводимо в склянці води 3 ст. л. житнього борошна. Ретельно перемішуємо віночком, можна навіть блендером.
  • Тепер потрібно процідити — за допомогою тонкого сита, марлі (в кілька шарів) або капронової шкарпетки (бажано, щільної). Видавлюємо біле, ніжне молочко, залишки прибираємо.

Ось і готове наше молочко! Ним можна помити голову і змити, або залишити на час в якості маски. Мити волосся борошном таким способом дуже легко, воно швидко промивається прямо під душем, не брудниться ванна.

Добавки в житній шампунь

Перевага косметики, зробленої власноруч, в тому, що можна творити, що хочеться!

  • Замість води можна взяти за основу відвар трав, сироватку, кефір.
  • Додати олії — ложечку улюбленої базової олії або пару крапель ефірної.
  • Присмачити житнє молочко вітамінами — А, Е, групи В.
  • Мед — для живлення і аромату.
  • Лимонний сік — для блиску і гладкості світлого волосся.
  • Сік алое (2-3 ст. л.) для здоров'я шкіри голови і зміцнення коренів.

Звичайно, такі рецепти — це вже не звичайне миття волосся, а прекрасні маски, які необхідно потримати на волоссі 15-30 хвилин. Після чого просто змиваємо їх, дуже корисно обполоснути відваром трав або підкисленою оцтом водою.

Обов'язково спробуйте житнє борошно для волосся і переконайтеся самі!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить