Ось яким вважався ідеал жіночої краси у Стародавньому Єгипті

У різні часи стандарти краси суттєво відрізнялися. Так, якщо в XVII столітті ідеальними вважалися пишнотілі, "рубенсівські дами", то вже у XVIII столітті в моду увійшли юнацька фізична крихкість і фігура "пісочний годинник" — заради неї жінки були готові піти на численні жертви, у тому числі носити задушливі, тугі корсети, інформує Ukr.Media.

Свій зразок краси існував і в Стародавньому Єгипті — одній з найзагадковіших і найтаємничіших країн. Єгипет славиться своєю багатою та унікальною культурою, яка залишила нам безліч артефактів та джерел, що дозволяють вивчити різні аспекти життя тих часів. Одним з таких є уявлення про жіночу красу та ідеал жіночої зовнішності. Якими були красуні Стародавнього Єгипту?

Бездоганна шкіра

У Стародавньому Єгипті світла бездоганна шкіра вважалася втіленням краси. Жінки докладали всіх зусиль, щоб захистити свою шкіру від палючого сонця. Тому використовували суміші, приготовані з таких інгредієнтів, як мигдальне масло та мед, щоб зберегти блідий колір обличчя.

Обов'язково пишна зачіска

Любили єгиптянки і пишні зачіски. Щоправда, замість того, щоб природним чином відрощувати волосся, вони робили простіше: голилися налисо, а на голову одягали перуки з вовни. Щоб збільшити зачіску, одну перуку нерідко вдягали на іншу. Найчастіше наносили на них ароматичні олії, щоб приємно пахнути. Перуки носили не тільки знатні особи, а й прості люди, щоправда, їх "волосся" мали бути "скромнішими".

Жінка з елементами зеленого

У Стародавньому Єгипті був модний зелений колір. Жінки навіть займалися манікюром. Так-так, робили вони це зеленою фарбою з розтертого малахіту. Цікаво й те, що фарбували не лише нігті, а й ступні ніг. Це вважалося гарним. Крім того, жінки Стародавнього Єгипту виділяли зелено-синьою фарбою вени на шиї та скронях. А очі підводили косметикою із вуглекислої міді, подовжуючи контур до скронь.

Носили прозорий одяг

Одяг єгиптянок був прозорим. При цьому спідниця почесних жінок настільки щільно облягала ікри, що хода ставала повільною і величною. Груди у єгиптянок часто оголювали, але ніколи спеціально не підкреслювалися.

Висока і з великими очима

Ідеалом жіночої краси в Стародавньому Єгипті вважалася висока, струнка брюнетка з широкими плечима, плоскими грудьми та довгими ногами. Жінки прагнули ідеалу жіночності та грації. Вони приділяли особливу увагу своїй фігурі і намагалися підкреслити її переваги. Зображення жінок часто демонструють витончені форми та пропорційну статуру. Риси обличчя древньої єгиптянки були тонкі, особливо виділялися очі. Ідеальною формою яких вважалася мигдалеподібна — її дівчата намагалися підкреслити.

Дівчина, яка знає про епіляцію

Дівчина, яка претендує на звання ідеалу краси, неодмінно мала мати гладку шкіру на тілі — на неї не було жодної волосинки. Для цього єгиптянки використовували воскову епіляцію, після чого зволожували шкіру оліями та пахощами. Водночас мешканки Стародавнього Єгипту активно використовували білила, які надавали темній шкірі, що засмагла, модний світло-жовтий відтінок.

З дитячими рисами обличчя

Ще однією особливістю ідеалу краси в Стародавньому Єгипті була неотенія — прагнення до збереження дитячих рис у дорослих жінок. Для цього єгиптянки фарбували щоки та губи соком ірису, який надавав обличчю свіжості та дитячого рум'янцю.

Внутрішня краса жінки

Хоча зовнішня краса, безумовно, цінувалася в Стародавньому Єгипті, внутрішня мала не менше значення. Доброта, мудрість і щедрість вважалися якостями справді гарної людини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить