Корисні поради щодо догляду за прикрасами

Регулярне чищення прикрас може здатися марним заняттям, однак це не так. Більше того, догляд за дорогоцінними металами і камінням продовжить термін служби аксесуарів і знизить ризик подразнення шкіри. Розбираємося у тонкощах цієї роботи і вчимося виконувати її правильно, інформує Ukr.Media.

Чому настільки важливо піклуватися про прикраси

Чистка не лише продовжить термін служби, але й поверне аксесуарам колишній блиск. Навіть якщо прикраси зроблені з першокласного каміння і матеріалів, це не гарантує захист від зовнішніх умов. Щодня на кільцях, браслетах, сережках та інших предметах накопичуються бактерії, омертвілі клітини шкіри, бруд і пил. Згодом вони можуть покривати прикраси матовим шаром, забивати механізми, перетворювати аксесуари на джерело хвороб.

Головні ознаки того, що ювелірному виробу потрібен догляд, — це зміна зовнішнього вигляду і подразнення на шкірі: притому, що спочатку прикраса не викликала алергії. У іншому ж терміни чистки варіюються.

Коли варто промити аксесуари

Частота залежить від того, наскільки часто ви носите ту чи іншу прикрасу. Також усе залежить від місця розташування аксесуара. Наприклад, намиста рідше зіштовхуються із зовнішніми поверхнями, на відміну від кілець, тому очищати їх варто раз на 2-4 тижні.

Трохи частіше потрібно приділяти час сережкам: їх варто промивати раз на тиждень. На них нерідко потрапляють жир з волосся, засоби на зразок лаків для волосся. Кільця, які ви носите постійно, потрібно чистити щодня, але при цьому надавати перевагу щадним засобам. Ті, які ви періодично прибираєте у шкатулку, найкраще промивати щоразу, коли ви знімаєте їх надовго.

Загальне правило для усіх прикрас: знімайте їх, коли наносите макіяж, приймаєте душ і користуєтеся різними засобами для догляду за шкірою. Це допоможе зберігати чистоту аксесуарів.

Як чистити ювелірні прикраси

Зазвичай люди вважають за краще прочищати їх содою, перекисом водню або навіть пастою ГОЇ. Однак такі способи можуть лише зіпсувати аксесуари і дорогоцінні камені. Жорсткі склади з часом видаляють глянсовий шар і стоншують виріб, здешевлюючи його.

Оптимальний спосіб промити прикраси — залишити їх ненадовго у мильному розчині. Візьміть невелику миску, налийте туди теплу воду. Додайте трохи рідини для миття посуду або господарського мила і перемішайте усе до однорідної консистенції.

Потім покладіть туди прикраси і залиште на хвилину, після чого обережно потріть їх пальцями: так ви приберете бруд і пил, але при цьому не зіпсуєте аксесуари. Майте на увазі, що такий спосіб не підійде для натуральних перлів. Їх варто чистити лише тканиною, змоченою водою, після чого ретельно просушити.

До слова, кільце для щоденного носіння, наприклад, обручку, ви можете привести до ладу, поки вмиваєтеся або очищаєте руки. Зніміть його, обробіть милом, а потім промийте під проточною водою.

Іноді під час чищення знадобиться запальничка, наприклад, коли у ланках ланцюга застрягло волосся. Швидко проведіть вогнем по металу, і, переконавшись, що сміття згоріло та прикраса охолола, занурте її у мильну воду. Так ви позбудетеся від сажі.

Найчастіше люди вдаються до жорсткого очищення тому, що м'яке не прибирає усі недоліки. У такому разі кільце, сережки або ланцюжок варто віддати ювеліру, а не намагатися почистити такі речі за допомогою професійних складів — є ризик зіпсувати прикрасу. Якщо будете своєчасно мити аксесуари у мильному розчині, то вам не доведеться експериментувати із засобами, небезпечними для улюблених коштовностей.

Крім того, на стан прикрас впливає і те, як ви їх зберігаєте. Йдеться не лише про тонкі параметри на зразок вологості повітря — набагато важливішим є розмір скриньки.

Як зберігати прикраси

Адаптуйте правило капсульного гардеробу і використовуйте його, сортуючи аксесуари. Якщо у вас багато комплектів, заведіть під кожен коробочку з відділеннями для зберігання тих, які ви носите найчастіше. Решту прикрас обережно розсортуйте по спеціальній скриньці.

Намиста зберігайте вертикально: для них теж є спеціальні вішалки. Якщо немає можливості її купити, протягніть кожен ланцюжок у коктейльну трубочку, а потім залиште прикраси для шиї на невеликих гачках. Так вони не заплутаються.

Кожні 6 місяців наводьте порядок у скриньці, особливо у тій, у якій зберігаються аксесуари, які ви не носите щодня. Іноді навіть найохайніша людина може у поспіху покласти прикраси не туди і створити безлад. За таких умов ювелірні вироби можуть швидко зіпсуватися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить