Які ваші ідеальні обсяги талії і стегон — ось як розрахувати цю норму

Безумовно, такі форми радують їх власниць і привертають увагу чоловіків. Однак набагато цінніше є ваше здоров'я, яке теж можна виміряти за допомогою сантиметрової стрічки. Цей показник називається waist-to-hip ratio, інформує Ukr.Media.

Waist-to-hip ratio, або WHR — це показник співвідношення окружності талії до окружності стегон. По ньому можна визначити ступінь ожиріння, що часто є передвісником або вже показником хронічних захворювань. За даними ВООЗ, в нормі це співвідношення повинно бути до 0,85 у жінок і до 0,9 у чоловіків.

Для того, щоб обчислити цей показник надмірної ваги, треба зробити вимірювання талії і стегон, а потім розділити цифри між собою. Окружність талії вимірюють по самому вузькому місцю. Зазвичай, це вище пупка. Обхват стегон вимірюють по найбільш виступаючим точкам сідниць. Вимірювальна стрічка повинна розташовуватися горизонтально. Запишіть показники.

Тепер треба скористатися калькулятором, розділивши дані окружності талії на дані окружності стегон. Отриману цифру слід розглядати як сигнал про ризик серцево-судинних захворювань та інших хвороб, пов'язаних з надмірною вагою:

  • низький рівень ризику: для жінок до 0,8 і для чоловіків до 0,95;
  • помірний рівень: для жінок 0,81-0,85 і для чоловіків 0,96 — 1,0;
  • високий рівень ризику: для жінок від 0,86 і вище, для чоловіків від 1,0 і вище.

Також для визначення рівня ризику має значення будова тіла. У людей з більш широкою талією в порівнянні зі стегнами (форма «яблуко») є більша схильність до серцевих захворювань і діабету другого типу, ніж у людей у формі «груші» (талія вужче, ніж стегна).

На цей показник завжди варто звертати увагу, якщо хочете прожити довго і в повному здоров'ї.

Ви вже пішли за вимірювальною стрічкою і калькулятором? Правильно! Раніше виявите проблему — легше вона вирішиться! Будьте здорові!

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить