Ці ознаки говорять про те, що ваша шкіра передчасно старішає

Навіть якщо зараз ви абсолютно задоволені тим, як виглядаєте, придивіться до цих 10 ознак передчасного старішання. Звичайно, нічого жахливого у вікових ознаках немає, але краще заздалегідь вжити заходів, ніж переживати потім. Або навпаки: прийняти, що саме такою є ваша особливість, і не панікувати, помітивши, що виглядаєте старшою за ровесниць, інформує Ukr.Media.

Дерматологи і косметологи виокремили кілька показників, які говорять про те, чи схильна ваша шкіра до передчасного старішання. Це не є приводом для паніки або розладу, але якщо вам хочеться зберегти шкіру гладкою якомога довше, доведеться ставитися до неї з особливою обережністю і, можливо, змінити догляд. Ось ці 10 характерних ознак того, що шкіра буде старішати швидше, ніж зазвичай, і способи, як з ними боротися.

Спадковість

Розгляньте фотографії мами, але не поспішайте робити висновки. Дерматологи вважають, що сьогоднішні 40-річні виглядають приблизно як їх мами у 30-35 років, тому проведіть порівняння з урахуванням цієї поправки. Якщо ви виглядаєте більш молодою, розслабтеся. А ось якщо на фото ви виглядаєте старшою за маму або її ровесницею, можливо, біологічний годинник вашого організму йде трохи швидше за норму. Що варто зробити: по-перше, якомога більше приділяти уваги живленню і зволоженню шкіри, сходити на пілінг і почати робити це регулярно, або набрати кілька кілограмів, оскільки надмірна худорлявість завжди додає зайвий вік.

Коливання ваги

Якщо ви багато разів потрапляли у замкнуте коло "різко худну, розслабляюся, різко набираю вагу" або ж такі коливання пов'язані з роботою щитоподібної залози, або викликані третіми причинами, врахуйте, що шкіра, звичайно, дуже еластична, але якщо її весь час розтягувати і змушувати "здуватися", рано чи пізно волокна будуть пошкоджені, і обвисання у цьому випадку буде неминучим. І тут лікарі рекомендують одне: краще мати трохи більшу вагу, ніж мучити організм.

Дерматолог Тамі Бусс Кассіс, доктор медичних наук зі штату Кентуккі, США, каже: "Бути більш гладкою людиною — це необов'язково погано. Повні обличчя, зазвичай, залишаються молодшими на вигляд, і втрата ваги насправді може призвести до в'ялості шкіри та передчасного старішання".

Дуже тонка шкіра

"Мармурова", "аж прозора", "алебастрова" — якими лише втішними термінами не нагороджують тонку шкіру її молоді власниці. Тим часом пластичний хірург з Каліфорнії Джозеф Гржекевич, доктор медичних наук, пояснює: "Чим тоншою є дерма, тим менш еластичними є й волокна колагену і еластину, що підтримують її. Порівняйте шкіру з простирадлом, яке лежить зверху каркаса ліжка або на матраці. Коли поверхня буде більш пружною? Тонкий тип шкіри швидше руйнується і втрачає свій тонус та товщину. Крім того, якщо дерма тонка, а шкіра тендітна, то й внутрішні органи піддаються опущенню, це порушує їх роботу, і людина не просто виглядає старшою, але й фізіологічно старішає швидше. Але ж шкіру неможливо замінити? Ні, але тут профілактика не допоможе: лише своєчасне звернення до інвазивних методик, якщо вас категорично не влаштовує такий стан речей".

Дуже світла шкіра

У дослідженні, що отримало назву "Багаторічне етнічне дослідження" (MDE), проведеному Olay, вчені виявили: чим світлішою є шкіра обличчя, тим більшою є ймовірність того, що вона буде старішати прискореними темпами. Така шкіра більш схильна до впливу сонячних променів (фактор ризику номер один для швидкого старішання). "Наявність меншої кількості меланіну у шкірі призводить до передчасного старішання через фотопошкодження, — йдеться у дослідженні. — Ми також отримали дані, що свідчать про залежність запасів колагену у вашій шкірі від расової приналежності, і ці запаси істотно більші у темношкірих людей, тому захист від ультрафіолету був і залишається найважливішим антивіковим доглядом".

Сонячні опіки у минулому

"Те, як сонячні пошкодження впливають на нашу шкіру, є кумулятивною, тобто накопичувальною шкодою, — говорить доктор Гжекевич. — Це означає, що волокна дерми залишаються пошкодженими, навіть якщо зовні сонячний опік загоївся і зовсім себе не проявляє. Це є особливо вірним, якщо сонячні опіки були серйозними і супроводжувалися не просто почервонінням шкіри, але й пухирями, тривалим лущенням шкіри". Нью-Йоркський дерматолог Доріс Дей, доктор медичних наук, додає, що шкіра старішає швидше, якщо ви в цілому легко згоряєте: "Це ознака того, що організм не здатен виробляти достатню кількість меланіну у відповідь на вплив ультрафіолетових променів. Меланін вибірково поглинає ультрафіолетові промені і захищає ДНК клітин шкіри, а також колаген у нижчих шарах. Хронічний вплив сонця призведе до тривалого руйнування колагену".

Активна міміка

Залежно від того, наскільки часто ви рухаєте м'язами обличчя (посміхаючись, піднімаючи брови або насуплюючись), формуються і зморшки. З віком шкіра втрачає еластичність і здатність відновлюватися після будь-яких рухів. І якщо ви є надзвичайно експресивною людиною, зморшки і заломи можуть почати проявлятися раніше, ніж хотілося б. І якщо промінчики у куточках очей або більш виражена носогубна складка більшість облич лише прикрашають (лікарі називають це "обличчя щасливої людини"), то зморшки на чолі носять саме зворотне ім'я: "обличчя суворої людини". Якщо вони почали формуватися і ваш вираз обличчя став більш агресивним або напруженим, допоможе ботокс. Ну якщо вас це взагалі напружує.

Розтяжки

Розтяжки є візуальною ознакою того, що еластичні і підтримуючі волокна нашої шкіри "зламалися під механічною напругою". Такий самий процес відбувається не лише на шкірі, де він помітний, але й під шкірою у підтримуючих зв'язках підшкірного жирового шару, і через це також виникають друге підборіддя, обвисають груди, живіт, тканини рук або стегон. Люди часто думають, що ліпосакція — це рішення, але це не так. Це питання тонусу і міцності тканин. Якщо стриї з'являються рано, це може бути ознакою того, що тіло постарішає завчасно. Єдиний спосіб уповільнити процес — ретельно стежити за вагою і фізичною формою, утримуючи контури тіла на місці за рахунок м'язового корсету.

Шкірні захворювання

Шкірні захворювання, такі як екзема, які проявляються у вигляді запалених, сухих ділянок шкіри, зазвичай, є індикаторами того, що обличчя рано почне здаватися старшим. Оскільки зволожена шкіра має здатність швидко відновлюватися і довше залишатися здоровою (причина, через яку зволожуючі засоби настільки добре допомагають затримувати ознаки старішання), ці проблеми заважають шкірі і перешкоджають її здатності відновлюватися належним чином, що призводить до появи зморшок. Тут єдина порада — не запускайте хворобу і своєчасно зверніться до лікаря, який призначить необхідну терапію.

Веснянки і пігментні плями

Нерівномірна пігментація шкіри свідчить про проблеми з меланіном — так само, як занадто світла або тонка шкіра. Крім суто візуальної асоціації пігментних плям з віковими змінами, внутрішні шари шкіри з пігментацією більш схильні до деформації. Лікарі радять звернути увагу на процедури, що зміцнюють колагенові спіралі: фотоомолодження і ряд інших, а також завжди пам'ятати про зволоження.

Дуже суха шкіра

У молоді роки власниці жирної шкіри заздрять тим, у кого вона суха: ані блиску, ані вугрів, ані прищів… Однак після 40 настає час розплати: жирна шкіра стає товщою, більш гладкою, сяючою — цього разу у гарному сенсі, а суха перетворюється на печене яблуко. Поки є час — зволожуйте, живіть і насичуйте, тому що сухість з віком лише посилюється.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить