Чому у косметиці не має бути силіконів: 7 вагомих причин

Розповідаємо, що таке силікони насправді, яким чином вони впливають на нашу шкіру і як (а головне, навіщо) розпізнавати їх у складі продуктів, інформує Ukr.Media.

Незалежно від того, наскільки чутлива у вас шкіра і до якого типу вона належить, багато вчених-фахівців рекомендують не користуватися засобами, у складі яких зазначаються силікони. Звідси виникає головна складність: їх не завжди можна відразу і безперешкодно знайти на етикетці — навчені життєвим досвідом виробники навчилися успішно їх "приховувати", зашифровуючи інгредієнти під всілякими високонауковими професійними термінами. Крім того, не можна забувати, що нові модифікації силіконів продовжують винаходити мало не щодня.

Чому косметичні компанії не відмовляються від силіконів

Шкода силіконів ще не доведена

Заради справедливості відзначимо, що шкода силіконів — це досі ще не загальнодоведений факт (є ряд вчених, які рішуче повстають проти цієї гіпотези). При цьому прихильників того, що косметичні продукти на основі силіконів робити не можна, серед компетентних фахівців стає дедалі більше. Наприклад, авторитетне міністерство охорони здоров'я Канади на національному рівні визнало багато підтипів силіконів відверто шкідливими (як мінімум згубними для усього навколишнього середовища: силікони не розкладаються і, як наслідок, у колосальній кількості накопичуються у природі).

Більше 75 % beauty-продуктів містять у складі силікони і парабени.

Вони роблять текстуру beauty-засобу більш однорідною

А крім того, силікони здатні зробити продукт значно більш стійким і пластичним. Тож якщо ви відчуваєте, що текстура, наприклад, вашого крему оксамитова, а ще він не залишає на шкірі неприємного липкого відчуття, то, швидше за все, він зроблений на основі силіконів. Як підсумок: ваша шкіра виглядає більш зволоженою — і це змушує вас думати, що продукт дійсно "працює", хоча насправді це лише короткочасний і, що важливо, поверхневий ефект.

Це дешевше

Давайте будемо реалістами: будь-який бізнес у першу чергу стурбований питаннями вигоди. Тож низька вартість силікону — головна причина, через яку його додають куди тільки можна. Адже натуральні компоненти, які розкладаються, коштують набагато дорожче, а ще їх термін придатності зі зрозумілих причин закінчується набагато швидше.

7 головних причин уникати продуктів на основі силіконів

Силікон — це гідрофобна речовина (це означає, що її молекули практично не взаємодіють з водою — трохи нижче ми розповімо, чому це погано). Так, вона, можна сказати, "запечатує" шкіру, за рахунок чого багато косметичних компаній можуть "хизуватися" офіційно доведеним "тривалим ефектом глибокого зволоження".

Для зволоження шкіри шукайте у складі натуральні інгредієнти, на зразок алое віра і безпечних олій — наприклад, ши і жожоба.

Силікони не роблять вашу шкіру кращою

Силікони насправді не зволожують і не живлять шкіру — це факт. Причому незалежно від того, на етикетці наскільки дорогого крему вони вказуються (як ми писали раніше, за рахунок закупорки плівкою, невидимою людському оку, створюється лише поверхневе і короткочасне відчуття що шкіра дійсно насичена вологою). А натуральні інгредієнти, на зразок алое, нешкідливих олій — наприклад, ши і жожоба, — з цим завданням впораються "на відмінно".

Силікони найпростіше впізнати по закінченнях: -methicone, -silicone, -oxane…

Силікони можуть зробити шкіру тьмяною і зневодненою

Якщо ваша шкіра є нормальною або сухою, то, цілком можливо, вам вдасться уникнути висипу. Правда, у такому разі ви зіштовхнетеся з ще більшим стягуванням і відчуттям сухості. Звичайно, заради справедливості відзначимо, що не лише силікони перешкоджають достатньому зволоженню. Однак саме ці "помічники", до усього іншого, можуть вплинути і на природні процеси відновлення шкіри. Навіть організм стане менше зосереджуватися на природних процесах зволоження.

Силікони забивають ваші пори

Немов поліетиленова плівка, силікони — бар'єр на вашій шкірі, і бар'єр у негативному сенсі цього слова. Річ у тім, що він блокує доступ до шкіри ззовні, "запечатуючи" на ній бруд, шкірне сало і нові омертвілі клітини, що постійно виробляються.

Найпоширеніший силікон — диметикон (dimethicone) — також і найшкідливіший для нашої шкіри.

Силікони перешкоджають природному оновленню клітин

Як відомо, ще з моменту зародження шкіри до її в'янення минає близько 28 днів (залежно від віку людини). Цей період і називають циклом оновлення шкіри. Силікони ж впливають і на цей природний процес: бар'єр на шкірі заважає ліквідації відмерлих клітин і утворенню нових. Як наслідок, збільшується ймовірність розвитку пігментації, появи зморшок і почервоніння.

Силікони можуть провокувати появу акне

Той самий бар'єр за рахунок створення середовища для розмноження бактерій провокує таким чином подразнення і висип. Тож якщо ви схильні до появи симптомів цього захворювання, тим більше уникайте продуктів на основі силіконів.

Силікони не дають іншим інгредієнтам абсорбуватися під час нашаровування продуктів

Це відбувається тоді, коли ви використовуєте послідовно сироватку, крем, еліксир, праймер, тон і т. д. Так, наприклад, якщо вашу щоденну beauty-рутину ви починаєте з засобу для очищення на основі силіконів, це впливає на ступінь вбирання наступних доглядових засобів, за рахунок чого вони відразу стають набагато менш ефективними.

Силікони складно видалити зі шкіри

Найпоширеніший силікон — диметикон (dimethicone) — для нашої шкіри дуже "важкий" і створює досить щільний небажаний бар'єр. До слова, з цим успішно можуть впоратися тільки якісні двофазні продукти для очищення. З волоссям все, звичайно, складніше — вода не змиє силікони, а тим часом саме у доглядові засоби для волосся і шкіри голови найчастіше додають ці речовини (причому практично у кожен!).

Як виявити будь-які силікони у складі продукту

Нижче ми наводимо список назв, які з великою ймовірністю ви знайдете у складі своїх доглядових і декоративних засобів (наводимо англійською, тому що зазвичай їх позначають саме так — інтернаціонально). Отже, найпоширеніші силікони — це:

Cone:

 • Dimethicone.
 • Methicone.
 • Trimethicone.
 • Cyclomethicone.
 • Amodimethicone.
 • Trimethylsilylamodimethicone.
 • Siloxane:

 • Cyclopentasiloxane.
 • Polydimethylsiloxane.
 • Conol:

  Dimethiconol.

  Polymers:

 • C10-30 Alkyl acrylate crosspolymer.
 • VP / VA Copolymer.
 • Polybutene.
 • Polyisobutene.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить