Чому сушіння волосся феном безпечніше за природне висихання

До недавнього часу ми думали, що проявляємо турботу по відношенню до свого волосся, хоча б раз на тиждень уникаючи укладання феном і дозволяючи пасмам висохнути природним чином. Але недавні дослідження показали, що це аж ніяк не корисно, а навіть шкідливо!

Напевно, ви теж думали, що фен — головний ворог здоров'я нашого волосся, який робить його сухим (у всіх сенсах) і ламким. Та й багато б'юті-експертів закликали переходити на природне сушіння і навіть відмовлятися від гребінця, обґрунтовуючи користь цих дій зниженням механічного і температурного впливу на пасма, інформує Ukr.Media.

А ось вчені з Кореї переконані в зворотному! Вони провели дослідження з п'ятьма групами, куди входили люди з волоссям різної довжини і структури. Одні учасники не вдавалися до допомоги фена, а інші робили це регулярно. Результати вразили. Виявилося, що сушка феном, причому і теплим, і холодним повітрям на безпечній відстані в 15 сантиметрів, абсолютно не шкодила волоссю. Чого не скажеш про природне висихання.

Чому так відбувається

При контакті з водою лусочки кутикули волосини, її верхнього захисного шару, розкриваються. У цей момент вона стає майже беззахисною і схильною до травм. І чим довше ви залишаєте волосся мокрим, тим гірше доводиться їх захисному шару. Природне сушіння не дозволяє лусочці кутикули закритися повністю, тому з кожним разом волосся буде ставати все більш ламким.

Ну і ще один мінус — волога шкіра голови є хорошим середовищем для розмноження бактерій і грибків. Багато хто, до речі, стикається із загостренням лупи на відпочинку у вологому жаркому кліматі. Все з тієї ж причини.

Ну і головна помилка — сушіння феном влітку ні до чого, тому що на сонці волосся висохне швидше. Ні! По-перше, ультрафіолет пошкоджує його структуру. А по-друге, на вологих локонах під впливом сонячного світла виникають вільні радикали, а це робить волосся ще більш ламким — воно стає схоже на сир з «дірками».

Сушка феном повинна бути безпечною

Як ми вже говорили раніше, головне правило — безпечна відстань між феном і волоссям, а також оптимальна температура. Навіть якщо ви включите фен не на повну потужність, волосся все одно висохне. І, до речі, буде здоровішим. Занадто гаряче повітря може пошкодити шкіру голови і зруйнувати зовнішній ліпідний шар волосся.

Перед сушінням обов'язково злегка промокніть мокрі пасма рушником, але у жодному разі не тріть і тим більше не віджимайте їх. Не забувайте про термозахисний засіб, і тоді волосся точно скаже вам спасибі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить