Чи правда, що якщо підстригти волосся, коли росте Місяць, вони будуть рости швидше і стануть густіше

У Місяця є свій цикл: молодий місяць, змінюється зростаючим Місяцем, потім ми бачимо на небі повний Місяць, після чого він починає спадати. Ці чотири фази супутник Землі проходить за 29,5 днів, потім все повторюється. Багато людей впевнені: якщо підстригтися на убуваючому Місяці, волосся будуть рости повільно. Ті ж, хто хоче, щоб волосся росли швидше і ставали густіші, стрижуться на зростаючому Місяці. Є думка, що і фарбування в цей період дає більш насичений колір, фарба тримається довше, інформує Ukr.Media.

За іншою версією, стригти волосся потрібно в повний місяць, і тоді вони будуть рости швидше і до того ж будуть більш сильними та міцними. У салонах навіть з'явилася окрема послуга — нічна стрижка.

Але на ділі фази Місяця ніяк не впливають на ріст і якість волосся. Чому?

Вплив стрижки на ріст волосся

Життєвий цикл волосся триває від двох до восьми років. Кожне волосся живе за своїм графіком, різні волосся в той самий час знаходяться на різних стадіях свого життєвого циклу: 90-95% волосся перебуває у фазі активного росту і 5-10% — у стадії спокою або випадінні.

Корінь волосини (волосяний фолікул) що знаходиться в шкірі голови й визначає швидкість та інтенсивність росту. Кінчики волосся не пов'язані з фолікулами, їх підрізання ніяк не впливає на зростання.

— Волосся — це сформована і не змінна структура. Можна нанести на поверхню волосся речовини, що покращують їх зовнішній вигляд, але поміняти структуру не вийде. Активні біохімічні процеси та формування волоса, що призводить до його подовження, відбуваються у волосяних фолікулах, вони знаходяться в товщі шкіри на глибині 3-5 мм. Стрижка ніяк не може вплинути на швидкість росту або густоту волосся.

В який би період ви не стригли волосся, вони будуть рости з однієї й тієї ж середньою швидкістю, якщо стан вашого здоров'я значно не змінюється.

— Якби все було так просто, всі ходили з довгим та густим волоссям. Вплив фаз Місяця, знаків зодіаку та інших природних явищ наші предки використовували для пояснення незрозумілих явищ. Ніяких наукових доказів впливу фаз Місяця на швидкість росту волосся немає. Так що це всього лише міф.

Чи можна прискорити зростання волосся

Фахівці Американської академії дерматології стверджують, що волосся відростають у середньому на 1,3 см на місяць, тобто приблизно на 15 см в рік.

Швидкість росту волосся залежить від наступних факторів:

  • тип волосся
  • вік людини
  • генетичні особливості
  • стан здоров'я людини

— Швидкість росту волосся регулюється великою кількістю тонких механізмів. Вирішальним фактором є робота генів, отриманих нами від батьків. Впливають на швидкість росту також гормони та численні сигнальні молекули, синтезовані оточуючими волосяні фолікули клітинами шкіри. Сьогодні про них відомо небагато, тому і засобів, що дозволяють певно вплинути на швидкість росту волосся, немає. Численні косметичні лінії пропонують такі продукти, але дослідження проводяться на дуже невеликих групах пацієнтів, і вони замовлені самими виробниками, тому можуть бути необ'єктивними.

Швидкість росту волосся — не найважливіше для гарної зачіски. Обсяг і довжина волосся визначаються щільністю розташування волосяних фолікулів на шкірі та співвідношенням фолікулів, що знаходяться у фазі спокою і фазі активного росту.

Що в підсумку

Існує кілька варіантів популярного міфу про необхідність стригтися в певну фазу місячного циклу, але вчені не виявили зв'язок між процесом стрижки та швидкістю росту волосся. Річ у тім, що зростання починається від фолікула, який ніяк не пов'язаний з кінчиками волосся.

Якщо ви хочете зберегти красу і здоров'я вашого волосся, доглядайте за ними правильно. Стежте за тим, щоб ваш раціон був різноманітним і містив продукти, багаті омега-3-ненасиченими жирними кислотами, залізом, цинком, вітаміном C. Іноді робіть масаж голови — це допоможе посилити приплив крові до фолікула і поліпшити їх харчування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить